Слухай онлайн
Cуспільство

У травні у Львові мав би запрацювати Центр надання адміністративних послуг

Днями перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич провів нараду щодо надання адміністративних послуг із заступниками голів райдержадміністрацій та міст обласного значення та представниками територіальних управлінь центральних органів виконавчої влади, які відповідальні за виконання Закону України «Про адміністративні послуги».

Під час наради Богдан Матолич наголосив, що введення в дію Закону України «Про адміністративні послуги» – це продовження реформаторського курсу Президента України та Уряду. Цим Законом визначено правові засади реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг.

провів нараду щодо надання адміністративних послуг із заступниками голів райдержадміністрацій та міст обласного значення та представниками територіальних управлінь центральних органів виконавчої влади, які відповідальні за виконання Закону України «Про адміністративні послуги».

Відповідно до доручення Президента України, у Львові до 31 травня цього року буде створено Центр надання адміністративних послуг: «Державним бюджетом передбачено фінансування на створення центру надання адміністративних послуг у Львові. Такі ж центри до кінця 2013 року мають бути створені кожною райдержадміністрацією та містом обласного значення», – зазначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Богдан Матолич. Повідомила прес-служба Львівської ОДА

Про це він сказав учора. 3 січня, на нараді із заступниками голів райдержадміністрацій та міст обласного значення та представниками територіальних управлінь центральних органів виконавчої влади, які відповідальні за виконання Закону України «Про адміністративні послуги».

В обговоренні взяли участь директор департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості облдержадміністрації Денис Шмигаль, який ознайомив присутніх із основними нормами та положеннями Закону України «Про адміністративні послуги» та начальник поштамту – ЦПЗ №1 Михайло Лишак, який презентував проект надання адміністративних послуг через мережу поштового зв’язку ЛД УДППЗ «Укрпошта».

Довідка.

Закон України «Про адміністративні послуги» від 6 вересня 2012 року № 5203-VI вступив в дію 7 жовтня 2012 року.

Основні аспекти Закону: чітке визначення терміну „адміністративна послуга”; встановлення виключно законами переліку адміністративних послуг, вимог до їх надання; переліку та вимог до документів, необхідних для отримання адміністративної послуги; платності або безоплатності; граничного строку надання адміністративної послуги; переліку підстав для відмови у наданні адміністративної послуги; введення поняття „адміністративний збір” як єдиної плати за адміністративну послугу; заборона надання інших платних послуг органами влади (ксерокопіювання, консультування тощо), крім адміністративних; заборона делегувати суб’єктам господарювання повноважень із надання адміністративних послуг; законодавча заборона вимагати документи та інформацію, якою вже володіють суб’єкти надання адміністративних послуг, або яку вони можуть отримати самостійно.

Адміністративна послуга – результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків такої особи відповідно до закону.

Центр надання адміністративних послуг – це постійно діючий робочий орган або структурний підрозділ виконавчого органу міської, селищної ради або Київської, Севастопольської міської державної адміністрації, районної, районної у містах Києві, Севастополі державної адміністрації, в якому надаються адміністративні послуги через адміністратора шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ