Слухай онлайн
Культура

У центрі Львова пройшла традиційна Хода звіздарів

Сьогодні центром Львова пройшли учасники традиційного для міста ХІІ Різдвяного фестивалю «Спалах Різдвяної звізди», - прес-служба Львівської міської ради.

Головним символом цьогорічного фестивалю стала звізда «Героїчна». Біля міської шопки на пл Ринок звіздарів зустрів міський голова Львова Андрій Садовий, який спільно з учасниками фестивалю заколядував та подякував за збереження традицій.

«Вітаємо вас, що ви нас не оминули і до нас завітали. Я так розумію, що зібралися усі найкращі колядники з усієї України. Щоб ви не були голодні, то ми цілу ніч пекли пампухи», - пожартував Андрій Садовий, міський голова Львова, і пригостив учасників фестивалю пампухами.

Цьогоріч величне свято Різдва об’єднало два великі різдвяні фестивалі у Львові: III Міжнародний різдвяний фестиваль та XII фестиваль «Спалах Різдвяної звізди». Сотні львів’ян і гостей міста змогли пройтися у сяйві різдвяних красунь, які щороку спалахують новим змістом, новими ідеями, аби прославити народженого Бога.

Головним символом цьогорічного фестивалю є звізда «Героїчна», створена із предметів військової амуніції за проектом «Військово-польовий арт» Павла Роутера. Звізду XІІ Різдвяного фестивалю «Спалах Різдвяної звізди» урочисто несли воїни АТО.

У ході взяли участь творчі колективи із Республіки Польща, Республіки Білорусь, Республіки Туреччина та Словацької республіки, львів’яни та гості міста.

Ідея фестивалю зародилася у Музеї народної архітектури і побуту у Львові ім. Климентія Шептицького. Сьогодні фестиваль є одним із найяскравіших і найбільш видовищних різдвяних заходів Львова й не тільки. Завдяки організаторам та ентузіазму майстрів звіздарської справи - Богдану Новаку, Михайлу Швецю, а також підтримці компанії «Львівські ярмарки», виготовляти звізди і долучатися до «Ходи звіздарів» стало новою доброю різдвяною традицією.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ