Слухай онлайн
Політика

У Туреччині відправлено у відставку 350 чільних поліцейських

Уряд Туреччини звільнив в Анкарі 350 офіцерів поліції. Аналітики напряму пов'язують це рішення з корупційним скандалом, який набирає обертів в країні.

350 столичних чільних поліцейських одночасно позбулися своїх посад у вівторок, 7 січня, за рішенням турецького уряду. Рішення набуло чинності після публікації спеціального урядового указу, який з'явився рівно опівночі. Серед звільнених - голови відділів у боротьбі з контрабандою, фінансовою-, кибер- та організованою злочинністю, повідомляє інформагенція AFP з посиланням на турецькі ЗМІ.

Скандальне звільнення чільних правоохоронців відбулося на тлі загострення корупційного скандалу, який вже призвів до відставок в уряді, арештів та докотився до найближчого оточення прем'єра Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

Труднощі розслідування

Сам голова уряду називав появу справи та її розслідування "брудною змовою", яка має на меті розхитати його уряд та підірвати позиції очолюваної ним "Партії cправедливості та розвитку" напередодні запланованих на весну місцевих виборів.

Останній хвилі масових звільнень поліцейських в Анкарі передували аналогічні звільнення у Стамбулі. Зокрема, раніше своєї посади позбувся шеф стамбульської поліції. На його місце, за рішенням Ердогана, було призначено маловідомого чиновника, який не має попереднього досвіду роботи в правоохоронних органах.

Цей ланцюг перестановок і звільнень критики влади вважають свідченням спроб Ердогана захистити своє оточення та завадити незалежному розслідуванню комплексного та заплутаного корупційного скандалу. Загалом від його початку з обійманих посад лише в Анкарі було звільнено 560 поліцейських. Крім того, від розслідування відсторонили прокурора Муаммера Аккаса, який, за повідомленнями преси, прагнув викликати на допити в справі сина турецького прем'єра Білаля Ердогана.

Скандал триває

Нагадаємо, що попередньо корупційний скандал у Туреччині вибухнув після того, як низка впливових осіб та провідних бізнесменів, серед яких і троє синів екс-міністрів, опинилась під слідством. Турецька прокуратура розслідувала їхні ролі у найбільшому за останні роки скандалі, де фігурує схема хабарництва та незаконні грошові оборудки з Іраном. З розвитком скандалу кілька депутатів з правлячої "Партії справедливості та розвитку" Ердогана вже залишили партійні лави. Цьому передувало складання міністерських повноважень трьома міністрами, чиї діти опинились під слідством.

dw.de

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ