Слухай онлайн
Політика

У Тимошенко придумали, як зірвати вибори – Лавринович

Перед другим туром виборів президента несподівано спливла тема нової технології їх зриву або фальсифікації - неявка членів комісій. Якщо в першому турі комісії складалися з представників 18 кандидатів (по 2 від кожного), то тепер вони поділені навпіл - по 8 представників Януковича і Тимошенко. При цьому в законі про вибори записана норма: засідання комісії повноважною, якщо в ньому беруть участь не менше 2 / 3 її членів. Інакше кажучи, варто одному з кандидатів дати команду своїм підлеглим не прийти на дільницю - і голосування на ньому не буде, – повідомила газета «Сєгодня».

 

У Партії Регіонів підозрюють, що саме так хоче зробити Тимошенко - в областях, де у Януковича явна більшість. Перший віце-спікер від ПР Олександр Лавринович вніс законопроект, який скасовує норму про дві третини. «Я розумію побоювання регіоналів, але в разі скасування норми про 2 / 3 ми можемо зіткнутися з тим, що на дільницях у кожного кандидата буде своя комісія», - коментує нардеп-бютівець Валерій Писаренко. Лавринович не згоден: «Комісія - юридична особа, у неї одна голова і одна печатка, її роздвоєння неможливо».

 

Писаренко вважає, що «Регіони» можуть вирішити питання інакше: «Достатньо одного дзвінка райпрокурора, щоб всі члени комісії тут же з'явилися. Адже в КК внесена кримінальна відповідальність за їх неявку без поважної причини ». «Так, ця стаття є, але відповідальність настане потім, а результатів виборів не буде зараз», - парирує Лавринович. За його словами, шанси змінити закон в Ради високі, і він сподівається, що і президент підпише. А ось голова Комітету виборців України Олександр Черненко вважає, що змінити закон не встигнуть: «Так що потрібно суворо попередити всіх членів комісії про відповідальність. Тим більше, що у випадку, якщо не відкриються 100 і більше дільниць, це буде серйозною підставою для визнання виборів сфальсифікованими.

 

Сєгодня

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ