Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

У Вакарчука закинули, що відновлення Палацу Бєльських гальмують львівські чиновники

В інтернет ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що Львівський національний університет імені Івана Франка нібито своєю бездіяльністю спричинює руйнацію колишнього палацу Бєльських, що у Львові на площі Галицькій, 10. Розповсюджена інформація є неправдивою: будинок на Галицькій, 10 виведено із аварійного стану, – повідомив прес-центр університету.

У повідомленні зазначено, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року та Наказом Міністра освіти і науки України від 30 січня 2004 року Львівському національному університету імені Івана Франка було передано будівлю колишнього палацу Бєльських, що на площі Галицькій, 10, приміщення якого рішенням ректорату призначено для історичного факультету.

Для проведення реставраційно-ремонтних робіт 19.03.2004 року замовили проектно-кошторисну документацію, яка після комплексної експертизи отримала позитивний висновок 14.12.2007 року. Після проведення тендерної процедури було укладено угоду між Університетом і підрядною організацією БУ-18 м. Львова, яка до 2008 року виконала такі роботи: прокладання каналізаційних мереж до будівлі; реконструкція та підсилення фундаменту з фасаду, тильної сторони і в середині споруди; мурування окремих склепінь стіни; влаштовано металеві обійми й елементи підсилення стін і тим самим вивели будівлю з аварійного стану. На згадані вище роботи Університет виділив 746 тис. 184 грн з коштів спеціального фонду Університету.

У процесі проведення реставраційно-ремонтних робіт та виведення з аварійного стану будівлі, що на Галицькій, 10, було виявлено нижній ярус підвалів, на які необхідно виготовити додаткову науково-дослідну та проектно-кошторисну документацію та внести зміни до проекту. Орієнтовна вартість цієї документації понад 300 тис. грн.

У бюджеті Університету на цей рік закладено на капітальний ремонт вказаної будівлі 3 млн грн із коштів спецфонду. Університет очікує фінансової підтримки на таку ж суму і від держави.

Львівський національний університет імені Івана Франка - один із найдавніших і найпрестижніших університетів України та Європи цьогоріч відзначає 350-літній ювілей. Шість наукових об'єктів Університету є національним надбанням України. Тому дивує позиція чиновника Львівської міської ради, адже замість того, щоб допомогти Університету та спільними зусиллями відновлювати історичну й архітектурну пам'ятку, вона безпідставно заявляє про руйнацію будівлі. Саме чиновники міських та обласних державних установ свого часу (2004-2007 рр.) гальмували численними погодженнями затвердження проектної документації, про що неодноразово публічно говорив ректор Університету.

До керівництва Університету також надходили пропозиції від приватних структур, що в часі корелює з виступами чиновника Львівської міської ради щодо продажу або співфінансування будинку на Галицькій, 10 з метою перебудови колишнього палацу на готель. Усі ці пропозиції було відхилено.

Станом на сьогодні загальна вартість виконаних робіт становить 13 930 706 грн. У 2010 році і вже цьогоріч ректорат звертався з проханням до голови Львівської ОДА щодо включення цієї будівлі до Програми фінансування об'єктів будівництва у 2011 році у межах додаткової Угоди щодо соціально-економічного розвитку Львівської області між Кабінетом Міністрів України та Львівською обласною радою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ