Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

У Великих Мостах виборці отримують бюлетені без зазначення виду виборів та дати їх проведення

Дільничі виборчі комісії у Великих Мостах отримали виборчі бюлетені для голосування за міського голову без зазначення у відповідному місці виду виборів та дати їх проведення. Вранці це зафіксували спостерігачі ОПОРИ. Наразі такі бюлетені продовжують видавати виборцям для голосування. Про це повідомила Наталія Радиш, координаторка громадського спостереження за виборами у Львівській області.

Як повідомили у ТВК, за результатами звернення до ЦВК їм порадили не вилучати ці бюлетені у ДВК, а дозволити виборцям проголосувати і вже після закінчення голосування приймати рішення стосовно бюлетенів.

Нагадаємо, що відповідно до частини 4 статті 74 Закону України “Про місцеві вибори” виборчий бюлетень повинен містити назву місцевих виборів, дату місцевих виборів, а в разі проведення повторного голосування - зазначення "повторне голосування" та дату його проведення, означення виборчого округу, номер виборчого округу (за наявності), а також позначені місця для номера виборчої дільниці, печатки дільничної виборчої комісії.

Частини 20 та 27 статті 79 Закону України “Про місцеві вибори” визначають, які бюлетені, вважаються такими, що не підлягають врахуванню при встановленні кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців, та ті бюлетені, що є недійсними згідно із Законом.

Згідно зі частини 28 статті 79 Закону України “Про місцеві вибори” у разі виникнення сумнівів щодо дійсності виборчого бюлетеня питання вирішується дільничною виборчою комісією шляхом голосування.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...