Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Винниківському лісі знайшли артснаряд часів Другої світової війни

У Винниківському лісі, що поблизу Львова, 20 травня виявили 76-мм артилерійський снаряд часів Другої світової війни, який був успішно вилучений фахівцями ДСНС, а міська влада вкотре нагадала про правила безпеки при виявленні підозрілих предметів. Про це повідомляє ЛМР.
Фото: ДСНС

Учора, 20 травня, у Винниківському лісі, приблизно за 1,5 км від житлових будинків по вулиці Пасічній, було знайдено 76-мм артилерійський снаряд часів Другої світової війни. Знахідку оперативно вилучили фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

У зв'язку з цим інцидентом, міське управління з питань цивільного захисту та територіальної оборони вкотре нагадує громадянам про правила поведінки при виявленні небезпечних або незвичних предметів.

Небезпечні предмети, такі як боєприпаси (як сучасні, так і застарілі), гранати та міни, можуть виглядати як вибухові пристрої, або бути замаскованими під побутові речі, залишені без нагляду, наприклад, іграшки, сумки, телефони чи пакунки. Фахівці застерігають бути максимально обачними.

"Якщо побачили військовий чи інший підозрілий предмет – в жодному разі не слід рухати його: не підходити, не роздивлятися і не підіймати, а попередити відповідні служби про це, які вже його оглянуть і, за потреби, знешкодять", – наголошують в управлінні з питань цивільного захисту та територіальної оборони Львівської мерії.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій надає характерні ознаки вибухових пристроїв, щоб їх можна було відрізнити від інших предметів:

  • Предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території.

  • Наявність звуків, що лунають від предмета (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки.

  • Наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо).

  • Наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань.

  • Предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Категорично забороняється:

  • Торкатися предмета і пересувати його.

  • Користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).

  • Заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати.

  • Торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, оскільки практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів і нагрівання.

У разі виявлення вибухового пристрою або предмету, схожого на нього, необхідно негайно телефонувати за номерами "101" або "102".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ