Слухай онлайн
Політика

У ЄС нічого не знають про плани Арбузова підписати угоду про асоціацію з ЄС цього року

Віце-прем'єр Сергій Арбузов сподівається, що Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС у 2014 році. У МЗС України заявляють, що відповідні консультації ще не відновили, а в Брюсселі взагалі поки нічого не планують. Про це пише Німецька хвиля.

Перший віце-прем'єр Сергій Арбузов сподівається, що Україна підпише Угоду про асоціацію з ЄС упродовж 2014-го року. Про це він заявив після засідання погоджувальної ради у Верховній Раді в понеділок, 13 січня, повідомляє "Інтерфакс-Україна". "Будемо робити все, щоб була підписана угода в цьому році. Ми працюємо з Європейським Союзом", - запевнив Арбузов. Як повідомляє агенція, у відповідь на запитання про готовність угоди до підписання, Арбузов сказав: "Це покажуть переговори, які зараз тривають за участю уповноважених осіб від Європейського Союзу".

Щоправда, у МЗС України кажуть, що відповідні консультації з ЄС поки що не проводяться. У розмові з DW, яка відбулась наприкінці минулого тижня, керівник департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс зазначив: "Ми будемо прагнути підписати цю угоду якомога швидше. При цьому мова йде про консультації, які мають бути проведені з Європейським Союзом, щоб вирішити усі питання щодо імплементації цієї угоди після її підписання". На пряме запитання DW, чи буде угода про асоціацію України з ЄС підписана у 2014 році, Перебийніс зазначив, що "курс на європейську інтеграцію залишається стратегічним і безальтернативним курсом України, оскільки він визначений відповідними законами України".

Якщо у 2014-му, то у якій формі та за якої нагоди могла б бути підписана угода про асоціацію між ЄС та Україною? Очевидно, що оптимальним майданчиком для цього міг би стати саміт "Україна-ЄС", про який і говорили деякі українські політики після Вільнюського саміту, на якому, як відомо, Україна відмовилась від її підписання, призупинивши процес євроінтеграції.

Офіційно саміти "Україна-ЄС" проводяться на підставі Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС. У ній записано, що "сторони проводять консультації на найвищому політичному рівні у разі такої необхідності". У них беруть участь президент України, президент Європейської Ради та президент Європейської Комісії.

Останній саміт "Україна-ЄС" відбувся у лютому 2013 року у Брюсселі. За традицією, яку засвідчують попередні 16 самітів, наступний саміт має відбутись цього року в Україні.

У ЄС про саміт поки що нічого не знають

Втім, у офіційному ЄC поки що не мають інформації щодо наступного саміту з Україною. Джерела DW, близькі до єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, зазначили, що попередньо очікували його проведення "наприкінці зими - на початку весни".

Однак Юрі Лаас, прес-секретар Ради ЄС, який, зокрема, відповідає за організацію самітів, повідомив DW: "На даний момент у мене відсутня інформація щодо дати проведення наступного саміту ЄС-Україна. Її ще не визначили".

 У МЗС України поки теж не можуть сказати, коли може відбутись наступний саміт Україна-ЄС. "Я не можу сказати, коли він буде, - зазначив у розмові з DW Перебийніс. - Це залежатиме від того, як вирішать сторони, оскільки саміт двосторонній. Тобто час його проведення залежить від того, як домовляться обидві сторони - не як захоче якась одна сторона, а так, як це відповідатиме позиціям і сторони ЄС, і України", - пояснив Перебийніс і додав, що консультації з цього приводу наразі не ведуться, їхнє проведення планується "найближчим часом".

Про дії "Беркуту" не забули

Незважаючи на оптимізм українського уряду щодо підписання угоди про асоціацію, експерт з питань Східної Європи Фонду Бертельсманна Корнеліус Охманн нагадав, що з часу Вільнюського саміту в України з'явилась суттєва проблема. За словами Охманна, демонстрації, що від листопада тривають в Україні, а також загострення ситуації, що відбулось минулими вихідними, закладають сумніви у довіру до заяви українського урядовця про готовність підписувати угоду про асоціацію з ЄС. "Це суперечність: з одного боку, заявляти про наміри все ж таки підписати угоду про асоціацію, а з іншого - застосовувати силу до демонстрантів. Усі сторони виграли б від того, якби проблеми у Києві були б вирішені мирним шляхом", - наголосив Охманн.

dw.de

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ