Слухай онлайн
Політика

У Європарламенті вперше пройшли слухання щодо кримських татар

У Європарламенті вперше пройшли парламентські слухання щодо ситуації кримських татар. Ініціював їх депутат від Литви Леонідас Донскіс. А про сучасне становище кримських татар повідомляв лідер Меджлісу Мустафа Джемілєв, повідомляє Deutsche Welle.

 

Л.Донскіс вважає, що Європа настільки зафіксована на своїх великих проблемах, що взагалі дуже часто забуває про малі народи. "Цей випадок надасть нам можливість поговорити про долі меншин, про народи, які забуті, про яких забула Західна Європа. Кожні слухання це - нагадування і можливість звернути увагу колег на те, що слід не забувати ці народи й країни", - говорить європейський політик.

 

В свою чергу М.Джемілєв вважає, що Європейський парламент має у своїй резолюції дати оцінку депортації кримських татар, аналогічну тій, яка була дана голодомору українського народу, що був названий злочином проти людства.

 

В той же час, Л.Донскіс вважає, що головним пунктом такого документу повинно бути зафіксовано право кримських татар на їхню історичну та культурну самобутність, на збереження їхньої мови. Крім цього, євродепутат хоче вірити в те, що й українська держава з розумінням підійде до цього питання. "Треба запам'ятати, що кримські татари не якийсь фантом, не фантазія, а історичний народ, який пережив велику трагедію", - підкреслив литовський європарламентар.

 

Під час слухань кримськотатарського питання у Європейському парламенті Організація народів та націй, що не мають представництва, заявила про намір висунути лідера кримських татар на премію імені Сахарова, яку щороку вручає Європарламент. А депутат Л.Донскіс не виключив, що після цього М.Джемілєва можуть навіть запропонувати на Нобелевську премію миру.

 

РБК-Україна

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");