Слухай онлайн
Політика

У Євросоюзі змінилася держава-голова

Греція розпочинає виконання повноважень держави - ​​голови Європейського союзу.

П'ятий головуючий мандат Греції в Європейському союзі починається в перший день січня нового року згідно з графіком піврічних ротацій держав-голів ЄС.

Греції, яка сама відчуває важкі наслідки фінансово-економічної кризи і насилу виконує програму оздоровлення своєї економіки, приписану міжнародними кредиторами , належить координувати таку союзну проблематику, як бюджетна дисципліна і продовження боротьби з кризою.

"Ми всі знаємо, що Європа нині переживає особливий період та що економіка кризового часу вимагає політики бюджетного обмеження, щоб забезпечити стабільність бюджетів і консолідувати державні фінанси", - заявив, представляючи в Брюсселі грецьку програму в ЄС, заступник міністра закордонних справ Греції Дімітріс Куркулас.

"Розмах кризи в тому, що стосується рецесії і безробіття, особливо в деяких державах -членах Євросоюзу, похитнув довіру значної частини європейських громадян до ЄС та його інститутів і навіть до цінностей Європейського союзу", - так охарактеризував Куркулас атмосферу починається грецького головування в ЄС.

Він представив чотири пріоритети Афін на майбутні півроку грецького головування, які були схвалені урядом Греції 7 серпня 2013.

На перше місце висунуті економічне зростання і боротьба з безробіттям.

До пріоритетів Афіни включили подолання фінансово-економічної кризи в єврозоні та продовження архітектури Європейського валютного союзу. Основну мету грецький голова ЄС бачить у захисті стабільності єдиної валюти євро. Головну увагу буде направлено на банківський союз.

Греція, яка приймає на себе великий міграційний тиск, має намір докласти зусиль на такому напрямку, як контроль кордонів і імміграція.

На період мандата голови ЄС Греції припадають вибори до Європейського парламенту, оголошені на 22-25 травня 2014 року, і наступні вибори глави Європейської комісії.

"Це лише підкреслює невідкладність того, щоб прихильність Євросоюзу своїм основоположним принципам була почута громадянами", - заявив у зв'язку з перспективою виборів Куркулас.

Греція змінює Литву і 1 липня 2014 поступиться кріслом голови в Раді ЄС Італії. Греція вступила в Європейський союз в 1981 році.

Раніше повідомлялося, що Греція не назвала Україну серед пріоритетів головування в ЄС.

Українська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ