Слухай онлайн
Політика

У Ющенка задоволені виборами

Секретаріат президента задоволений організацією президентських виборів. Про це сказав заступник глави Секретаріату Ігор Попов на брифінгу.

"Якщо говорити про висновки щодо організації голосування, то Україна змогла підтвердити здатність провести чесні й організовані вибори станом на першу половину дня", - сказав він.

Водночас він зазначив, що фіксуються деякі порушення, зокрема так звані "каруселі" і несвоєчасне відкриття виборчих дільниць.

На думку Попова, проблеми, що виникають у ході виборів, є системними й пов'язані з недосконалим законодавством.

Негативним моментом Попов вважає відсутність роз'яснення Центральної виборчої комісії щодо процедури голосування вдома й щодо того, можна чи не можна включати до списків виборців у день голосування.

Попів зазначив, що закон про вибори Президента декларує можливість внесення змін до списків виборців у день виборів, але не прописує процедуру такого внесення, тому, на його думку, законної процедури щодо внесення змін до таких списків на сьогодні немає.

Він вважає, що тих виборців, які не знайшли себе в списках, потрібно відправляти в суд.

Він переконаний, що всі ці неточності можуть призвести до оскарження результатів виборів на деяких дільницях .

Заступник глави Секретаріату висловив надію, що до можливого другого туру виборів наявні неточності буде усунуто.

Він допускає можливість внесення відповідних змін до законодавства.

Попов також сподівається, що ЦВК відкриє гарячі телефонні лінії, щоб члени виборчих комісій могли прямо одержувати необхідні консультації й роз'яснення.

Як відомо, перший заступник голови Верховної Ради Олександр Лавринович вважає, що порушення в день голосування на виборах Президента мають несистемний характер і не вплинуть на результати виборів президента.

Міністерство внутрішніх справ станом на 11:00 не зафіксувало грубих порушень порядку в ході голосування, передає Українська правда.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ