Слухай онлайн
Cуспільство

UA: ПЕРШИЙ переходить на цифрове мовлення

Національна суспільна телерадіокомпанія України переоформила ліцензію на мовлення телеканалу UA: ПЕРШИЙ (серія НР № 01058-м від 30.03.2017 року) з виключенням із цієї ліцензії аналогового мовлення в більшості регіонів.

Зважаючи на перехід України до більш сучасного стандарту розповсюдження програм у цифровому форматі DVB-T2 та поетапне відключення аналогової технології мовлення, НСТУ звернулась до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення із заявою про переоформлення ліцензії телеканалу UA: ПЕРШИЙ.

Сьогодні, 10 січня, Нацрада розглянула звернення та ухвалила відповідне рішення.

Переоформлення ліцензії телеканалу UA: ПЕРШИЙ із виключенням "аналогу" стосується всіх регіонів України, окрім зони проведення ООС (Донецька й Луганська області), Херсонської області, яка межує з окупованим Кримом, а також Харківської, Чернігівської та Сумської областей, адже передавачі в цих регіонах забезпечують можливість перегляду UA: ПЕРШИЙ на прикордонній із Російською Федерацією території.

Аналогове мовлення є застарілою та енергозатратною технологією зв’язку, яка займає значну частину радіочастотного спектру. Для більш ефективного використання радіочастотного ресурсу міжнародна спільнота уже давно вирішила відмовитись від аналогового мовлення та перейти на цифрове. У 2006 році в Женеві відбулася Регіональна конференція радіозв’язку, що й стало початком переходу від аналогового до цифрового телебачення у країнах Європи, Азії та Африки. Країни-члени Міжнародного союзу електрозв’язку, серед них і Україна, зобов’язалися повністю перейти на цифрове телебачення, відмовившись від "аналогу".

Цифровий стандарт забезпечує високу технічну якість програм та економію енергоресурсів; також розширюються можливості використання радіочастотного ресурсу, оскільки в одній частотній смузі можна передати не одну аналогову, а вісім цифрових програм високої якості.

Український уряд згідно з Планом використання радіочастотного ресурсу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2006 р. №815, ухвалив рішення про поетапне обов’язкове вимкнення аналогового телевізійного мовлення. Суспільний мовник продовжував мовлення в "аналозі" найдовше, навіть після припинення такого мовлення комерційними каналами.

Тепер переоформлення ліцензії телеканалу UA: ПЕРШИЙ дозволить звільнити займаний радіочастотний ресурс країни для його подальшого більш ефективного використання з урахуванням сучасних технологій. Це рішення також суттєво оптимізує витрати телерадіокомпанії, оскільки саме мовлення в "аналозі" є дуже дорогим, до того ж, оператори телекомунікаційних послуг збільшили вартість таких трансляцій.

Разом із тим ці зміни в ліцензії не позбавлять глядачів змоги дивитися UA: ПЕРШИЙ, оскільки програми телеканалу доступні в ефірному цифровому форматі DVB-T2, на супутнику та в кабельних телемережах в усіх містах України, а також в інтернеті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ