УГКЦ провела опис церковного майна на Львівщині
Слухай онлайн
Cуспільство

УГКЦ провела опис церковного майна на Львівщині

Із благословення Високопреосвященнішого Владики Ігоря (Возьняка), архієпископа Львівського, Комісія сакрального мистецтва Львівської архієпархії розпочала опис церков, які є на території Львівської архієпархії. Подібний опис відбувався ще за радянських часів. Про це повідомив прес-секретар Львівської архиєпархії УГКЦ о. Олег Панчиняк.
«Відбувається це тому, що у сьогоднійшній час нищиться багато дерев‘яної архітектури через вогонь або невіжество людей, які просто не доцінюють цієї архітектури, — розповів ієрм. Севастіян Дмитрух, голова Комісії сакрального мистецтва Львівської архієпархії. — Біля старої, дерев‘яної церкви чи дзвіниці починають будувати нові кам‘яні, цегляні, без жодних проектів на такі споруди. З Львівської обласної архітектури мені дали списки проведеного опису за радянських часів в Яворівському, Пустомитівському та Золочівському районах. Але багато церков ще не описаних, і так як сьогодні пропадає багато творів сакрального мистецтва з церков через невіжество наших людей ще ніколи не пропадало. Вони купують твори без мистецької вартості, а цінні - замінюють на цю простоту».
Допомагають робити опис храмів студенти-семінаристи та студенти із Львівської Академії Мистецтва з відділу мистецтвознавства. Перший виїзд був на Яворівщину, у село Морянці, тут описали унікальний іконостас та все спорудження храму, що ще збереглося. Подібні заходи будуть відбуватися у кожному храмі і буде видано своєрідні паспорти всього, що залишилося, а громада візьме відповідальність за збереження цих унікальних речей.
о. Севастіян повідомив, що буде заборона державної архітектури області про всяку добудову чи перебудову, а крім того цей документ буде зобов‘язувати парафіян зберігати церковні святині. А для священиків буде видано розпорядження згідно канонічного права, щоб кожний зберігав церковне добро, так як на це присягав.
«Бо якщо ми не зробимо такої твердої постанови і не опрацюємо документів по збереженню сакрального мистецтва, то в наш час втратимо більше, ніж в радянські часи, шедевральних творів, в тому числі дерев‘яну архітектурну пам‘ятку», — додав голова Комісії сакрального мистецтва.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...