Слухай онлайн
Економіка

Україна - одна з останніх у рейтингу економічних свобод

Україна посіла 161-е місце з 177-и країн у рейтингу "Індекс економічної свободи", опублікованому фондом Heritage Foundation.

Індекс економічної свободи України становить 46,3 бали зі 100 можливих. Це - найнижчий показник з 43-х європейських країн, і з ним вона потрапила до групи країн, де пригнічуються економічні свободи. Середній показник у світі - 59,6 балів.

Перше місце в Рейтингу економічних свобод посів Гонконг. Показник його економічної свободи становить 89,3 бали зі 100. Разом з Сингапуром, Австралією, Новою Зеландією та Швейцарією він входить до групи економічно вільних країн.

Всі країни, оцінювані в рейтингу, поділені на 5 груп за ступенем економічної свободи: вільні (оцінені у 100 - 80 балів), здебільшого вільні (70 - 79,9 балів), відносно вільні (69,9 - 60), здебільшого невільні (59,9 - 50), та такі, де економічні свободи пригнічуються (49,9 - 0). Саме до останньої групи цього року потрапила Україна. Білорусь посіла 154-е місце, Росія - 139-е, Молдова - 115-е.

Теперішній рейтинг України на 0,2 пункти вищий за попередній. Укладачі рейтингу відзначають "скромні досягнення в монетарній свободі та свободі підприємництва, які переважують свободу праці та свободу від корупції.

"Економічна свобода в Україні і надалі зазнає суворих репресій, - йдеться в повідомленні рейтингу. - Попередні реформи, включно з запровадженням конкурентних податкових ставок та незначні нормативні зміни, не змогли стимулювати значний економічний розвиток або появу більш динамічного приватного сектора".

Автори рейтингу вважають, що реформи не спрацювали через "погану політику та слабкі інституційні структури всієї економіки". Вони вказують на те, що в Україні поширена корупція, закони функціонують погано, а також країні бракує виконання контрактів та захисту прав власності.

"Прогрес у приватизації та залученні іноземних інвестицій був мізерним, - зазначено в рейтингу. - Потенційні вигоди від свободи торгівлі підриває відомчий контроль капіталу та інвестицій".

Найвищий Індекс економічних свобод Україна мала в 2009 році - тоді він був близько 49 балів, а у 2010 році він різко впав до 46 балів, і з того часу змінювався дуже незначно (за останній рік індекс економічної свободи виріс на 0,2 бали).

Індекс економічної свободи більше 10-и років обчислюється The Wall Street Journal та The Heritage Foundation.

Застосовуючи теорію видатного економіста Адама Сміта про добробут націй, автори індексу вимірюють економічну свободу у 185-и країнах за десятьма показниками: права власності, свобода від корупції, фіскальна свобода, державні витрати, свобода підприємництва, свобода праці, монетарна свобода, свобода торгівлі, свобода інвестицій, фінансова свобода.

ВВС Україна

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ