Слухай онлайн
Економіка

Україна до кінця року може отримати перший газ в обхід Газпрому, - ЗМІ

Україна шукає альтернативні до російського джерела постачання природного газу. Учора Кабінет міністрів затвердив проект угоди про закупівлю палива в Азербайджані, а Міненерго веде переговори про постачання з Туреччини та Румунії, пише КоммерсантЪ-Украина в статті Сжиженные перспективы.

Якщо переговори увінчаються успіхом, країна отримає можливість вже до кінця цього року імпортувати перші обсяги газу без участі Газпрому, зазначають експерти.

Як повідомив учора заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха, уряд затвердив угоду про співробітництво в організації поставок скрапленого природного газу в Україну. За словами пана Макухи, Кабмін прийняв відповідне розпорядження на засіданні в середу, уповноваживши підписати цю угоду міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка.

Високопоставлене джерело в Міненерго розповіло Коммерсанту, що договір з Азербайджаном передбачає щорічне постачання як мінімум 15 млрд кубометрів газу через СПГ-термінал, який Україна планує побудувати протягом 3-4 років. У відомстві також ведуть переговори про постачання газу з Туреччини та Румунії. "Зараз ціна палива в цих країнах на $ 100-120 за тисячу кубометрів дешевша,ніж у нас. І головне є технічна можливість його поставок існуючою системою трубопроводів", - сказав співрозмовник. Він пояснив, що Румунія не тільки отримує газ з Росії, але і видобуває власне паливо. Туреччина ж купує газ у Росії, і на Близькому Сході.

Якщо Україні вдасться домовитися про купівлю газу і вигідні тарифи, то перші його об'єми можна поставити вже до кінця поточного року, упевнений член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима. "Втім, ці обсяги навряд чи дозволять добитися істотного економічного ефекту, оскільки може йтися про закупівлю максимум 2-3 млрд кубометрів, але це буде дуже важливий аргумент на переговорах з Газпромом", - заявив Гудима.

Кореспондент

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ