Слухай онлайн
Політика

Україна і ЄС парафували угоду про асоціацію

Україна і Європейський Союз парафували Угоду про асоціацію. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ (МЗС) України.
"Сьогодні глави переговорних делегацій України та Європейського Союзу парафували текст Угоди про асоціацію, невід'ємною частиною якого будуть положення про створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі", - сказано в спільній заяві глав делегацій, оприлюдненій у п'ятницю в Брюсселі (Бельгія).

Українську делегацію очолив заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін, делегацію ЄС - глава переговорної групи ЄС, виконавчий директор Європейської служби зовнішньої діяльності з питань Росії, Східного партнерства та Західних Балкан Мирослав Лайчак. Обидві сторони зобов'язалися ухвалити подальші технічні заходи для підписання угоди.

"Обидві сторони висловили спільне зобов'язання зробити подальші технічні заходи, необхідні для підготовки до підписання Угоди про асоціацію", - сказано в заяві.

Водночас у заяві відсутні конкретні терміни, що пов'язано з вимогами Брюсселя до Києва щодо зміни ситуації в країні в плані відданості основним європейським принципам і верховенству права.

"Глави переговорних груп щодо ЗВТ підтвердили досягнуті 22 грудня 2011 року домовленості щодо змісту ЗВТ і зобов'язалися завершити правову експертизу тексту, включаючи технічні доповнення та протоколи", - наголошується в документі.

При цьому, як стверджують джерела в дипломатичному корпусі ЄС, Клімкін і Лайчак проставили підписи тільки на тій частині угоди, де йдеться про політичну асоціацію.

Що ж стосується частини про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, то підписи були поставлені тільки на першій і останній сторінці цього блоку: окремі моменти ще будуть уточнюватися і юридично узгоджуватися протягом декількох місяців.

Процедура парафування - це технічне затвердження тексту угоди, в ході якого глави переговорних делегацій ставлять свої підписи на всіх сторінках угоди, закріплюючи таким чином суть досягнутих домовленостей. Дипломати України та ЄС не раз наголошували, що це суто технічна процедура, яка не має політичної ваги.

gazeta.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");