Слухай онлайн
Економіка

Україна має намір імпортувати до 60 % газу з Європи

Україна збирається вирішити проблеми газозабезпечення в 2015 році за рахунок збільшення частки поставляється з Європи газу до 60 %, заявив голова "Нафтогазу України" Андрій Коболєв в інтерв'ю агентству Reuters.

За його словами, у Росії планується закуповувати не більше 40% від усього імпортованого газу, а через кілька років українська сторона має намір знизити цей обсяг до третини.

Коболєв додав, що Україна попросить Європу збільшити імпорт газу до 90%, якщо "Нафтогаз" і "Газпром" не прийдуть до згоди з приводу подальших цін. При цьому глава української державної енергокомпанії зазначив, що "Нафтогаз" не передбачає жодних проблем з поставками газу з Росії в першому кварталі".

Раніше з 70 мільярдів кубометрів імпортованого в Україну газу 50 мільярдів кубометрів поставлялися з Росії.

Україна за 2014 рік скоротила імпорт газу з Російської Федерації в 1,8 рази (з 25,8 до 14,5 млрд куб. м). Частка російських постачань у внутрішньому споживанні України зменшилася з 52% до 34%. Україна за 2014 рік скоротила споживання природного газу на 7,8 млрд куб. м, або на 16% до 42,6 млрд куб. м.

Раніше сьогодні стало відомо, що Україна і Польща підписали угоду про будівництво газопроводу між двома країнами потужністю транспортування 10 млрд кубометрів на рік.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ