Слухай онлайн
Економіка

Україна має намір приватизувати ТЕЦ, - ЗМІ

Міненерго запропонувало парламенту виключити низку теплоелектроцентралей (ТЕЦ) з переліку об'єктів, заборонених до приватизації. За рахунок залучення приватних інвестицій планується перевести українські ТЕЦ на вугілля, що дозволить заощадити до 6 млрд кубометрів газу в рік, пише газета КоммерсантЪ-Украина.

Раніше в Раді було зареєстровано підготовлений Міністерством енергетики та вугільної промисловості законопроект № 9713. Документом пропонується виключити 14 з 41 ТЕЦ з переліку об'єктів, які не підлягають приватизації. Очікується,що прийняття законопроекту дозволить залучити недержавні інвестиції за рахунок передачі майна ТЕЦ в оренду або концесію і провести технічне переоснащення підприємств для скорочення споживання природного газу, повідомляє Кореспондент.

Після того, як законопроект було зареєстровано в парламенті, міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив про необхідність повного переведення ТЕЦ з природного газу на спалювання водно-вугільної суміші. За оцінкою міністра, це дозволить Україні заощадити до 6 млрд кубометрів газу на рік. "Ми переводимо всі наші ТЕЦ на вугілля. На це буде потрібно приблизно рік, але ми цю роботу вже почали", - сказав він. За його словами, впровадження водно-вугільної технології українська сторона зараз обговорює з китайськими партнерами.

Водночас, проти планів уряду виступили екологічні організації та мери найбільших міст. За оцінками Національного екологічного центру України (НЕЦУ), переведення ТЕЦ з природного газу на вугілля загрожує зростанням викидів парникових газів,забрудненням атмосфери і збільшенням неефективного субсидування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ