Слухай онлайн
Cуспільство

Україна незабаром повністю перейде на цифрове мовлення – директор спілки кабельного ТБ

На думку генерального директора Спілки кабельного телебачення в Україні Олександра Швеця, дуже скоро українські оператори відмовляться від аналогово телебачення взагалі, і Україна перейде на цифрове мовлення. Таку думку він висловив сьогодні, 25 листопада, під час круглого столу у Львові.

За його словами, 35% нашої держави вже «оцифровано». «Питання оптимізації телекомунікаційного ринку України і Львівщини полягає у переході на цифрове мовлення. Сьогодні питання стоїть зробити так, щоб кожен абонент України міг прийняти цифровий сигнал, а для цього треба налагодити зв’язок між усіма ланками процесу – від виробника до споживача», – сказав він.

Цифрове мовлення надає набагато більше переваг перед аналоговим. «А в Україні ще є дуже багато приймачів, які не можуть приймати цифровий сигнал. Відповідно, виникає питання, як втілити цю програму. Є різні підходи – від загальнодержавних підходів (як у деяких країнах Європи, де за бюджетні кошти дають цифрові тюнер) або ж кожен власними силами купує такий тюнер. Поки в Україні конкретної програми немає. Однак, є рішення Нацради у 2011 році перевести національні телеканали на цифрове мовлення», – наголосив Олександр Швець.

Досвідом Львівщини у переході на цифрове мовлення ділиться директор ТзОВ «ТРК «Західтелесервіс» Анна Гірна. Вона розповідає, що вже сьогодні їхня компанія працює над введенням цифрового мовлення: «Ми вже три роки працюємо у цифровому форматі. Для того, щоб у вашому домі було цифрове мовлення, потрібно тюнер (400грн), тарілка (50грн), і оплатити роботу працівникам, котрі установлювали обладнання», – сказала вона.

Анна Гірна також додала, що вони вперше створили супермаркет каналів. «Ми надаємо нашим споживачам 15 безкоштовних українських загальнонаціональних каналів. А інші глядач може вибрати у так званому супермаркет каналів, де їх є понад 100. Ви обираєте, що дивитися і, відповідно, платити лише за окремі канали. Однак важливо, що супермаркет працює лише при цифровому мовленні», – наголосила вона.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ