Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Україна та Альянс поглиблюють співпрацю: затверджено пакет допомоги

За підсумками засідання Комісії Україна-НАТО Президент Петро Порошенко повідомив, що у Варшаві відбулися дуже відверті, відкриті і конструктивні переговори як між істинними друзями, партнерами і де-факто союзниками. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Глава Української держави відзначив хорошу організацію Саміту, подякувавши за це очільнику Альянсу  та Президенту Польщі Анджею Дуді, під час спільної прес-конференції з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Петро Порошенко нагадав, що 9 липня відзначається 19-та річниця Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО. За його словами, на заходах в рамках цьогорічного Саміту Альянсу у Варшаві було прийнято рішення про подальшу активізацію особливого партнерства Україна-НАТО. «Ми домовилися почати процес, який дозволить Україні отримати статус партнера з посиленими можливостями. Цей статус передбачає поглиблення відносин в сфері безпеки і забезпечення більш тісної взаємодії з союзниками по НАТО», - сказав Петро Порошенко. Президент підкреслив, що таке рішення свідчить про тверду підтримку України з боку Альянсу.

Петро Порошенко зазначив, що НАТО продовжить підтримку України для посилення її оборонних можливостей.

«Комплексний пакет допомоги НАТО для України, який був схвалений сьогодні, є цінним інструментом, щоб допомогти нам в досягненні цієї мети. Це унікальний пакет. Ніколи в історії НАТО така тверда і суттєва підтримка у середньостроковій перспективі не надавалась країнам-партнерам», - наголосив Президент. За його словами, пакет допомоги включає матеріали і практичну допомогу в 40 сферах, які в основному спрямовані на оборонний потенціал України та сектор безпеки.

Така допомога Україні надаватиметься через 8 спеціальних цільових фондів, один з яких щодо стосується розмінування, був запущений сьогодні. Буде започатковано 5 спеціальних програм, низка двосторонніх проектів тощо. Кількість радників НАТО в Україні буде збільшена з метою ефективної координації цієї діяльності, включаючи розгортання спеціального координатора Альянсу.

В свою чергу, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що під час засідання Комісії, ще раз обговорювалось ситуація безпеки в Україні. «Ми ще раз наголосили на продовженні підтримки України НАТО, нашому співробітництві з Києвом і також вітаємо плани Україні, її Уряду у проведені реформ», - сказав Єнс Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО підкреслив, що незважаючи на виклики, продовження конфлікту Україна віддана значним реформам, а також боротьбі з корупцією. За його словами, НАТО надає як консультаційну допомогу, так і цільову підтримку для того, щоб зробити Збройні Сили та оборонні інституції більш ефективними.

«Це є основою пакету, який сьогодні був узгоджений», - зазначив Генеральний секретар НАТО і наголосив, що «ключовим для безпеки НАТО – є безпечна Україна, Україна, яка віддана верховенству права».

Єнс Столтенберг зауважив, що Альянс розробив плани аби продемонструвати стабільність за межами своїх кордонів і працює з такими партнерами як Україна: «Ми також визначили плани виконання цих рішень і ми віддані тому, щоб ці плани стали реальністю».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ