Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

Україна вітає слова Путіна про українську ГТС, - представник Азарова

Україна позитивно сприйме пропозицію Росії прискорити газові переговори, якщо така пропозиція надійде, заявив спікер прем'єр-міністра Миколи Азарова Віталій Лук'яненко. Так, передає його слова Радіо Свобода, Україна буде готова до цих переговорів, як тільки від Росії надійде пропозиція щодо їх дати.

При цьому він заявив, що Україна вітає заяву прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна про те, що українська газотранспортна система буде потрібна і далі з урахуванням зростання попиту на газ в Європі.

"Наша позиція незмінна: ми вважаємо, що необхідно знайти компроміс і змінити договір, що визначає несправедливу ціну для України, і переговори з цього питання не припинялися", - додав спікер прем'єра.

Також Лук'яненко нагадав, що Україна виступає за створення трибічного консорціуму з управління своєю ГТС за участю російських постачальників, українських транзитерів і європейських споживачів газу.

Нагадаємо, що 30 грудня прем'єр-міністр Росії Володимир Путін доручив голові правління російського Газпрому Олексію Міллеру продовжити переговори з Україною про створення газотранспортного консорціуму, виходячи з того, що Україна була, є і залишиться стратегічним партнером в цій частині спільної роботи.

Як повідомлялося, Міллер на зустрічі з Путіним заявив, що Україна оцінила вартість своєї газотранспортної системи в $ 20 млрд. За його словами, країна в газових переговорах пов'язує зі створенням газотранспортного консорціуму отримання від РФ знижки в ціні на газ - $ 9 млрд на рік.

Нагадаємо, що Газпром і Нафтогаз 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 роки; про обсяги та умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки. У 2009 році для України була зроблена знижка в 20% від європейської ціни на газ, з початку 2010 року сторони перейшли до ринкової вартості. Згідно з контрактом, ціна газу варіюється залежно від ціни на нафту.

Після приходу до влади в 2010 році Віктора Януковича був ініційований перегляд ціни на газ для України. У рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєвим 21 квітня 2010 року в Харкові були підписані доповнення до контракту, що збільшують закупівлю газу Нафтогазом у поточному році до 36,5мільярда кубометрів, а також передбачають знижку в ціні на величину зниження російським урядом мита для поставок газу в Україну. Мито було обнулено, як наслідок, зниження склало 30% від контрактної ціни газу.

Україна веде з РФ тривалі переговори про зниження ціни на газ, яку Київ вважає несправедливою, а самі контракти, підписані урядом екс-прем'єра Юлії Тимошенко, на думку Президента України Віктора Януковича, -кабальними.

Раніше Янукович заявив, що ціна на російський газ для України не повинна перевищувати $ 250 за тисячу кубометрів (у четвертому кварталі 2011 року Київ купує газ за ціною близько $ 400 за тисячу кубометрів).

Росія в обмін на перегляд ціни домагається доступу до управління українською газотранспортною системою. Вже повідомлялося, що Київ згодний на створення консорціуму на базі ГТС, проте поки не ясно, чи буде це двосторонній українсько-російський консорціум, чи в нього увійдуть і європейські компанії.

korrespondent.net

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ