Слухай онлайн
Економіка

Україна зацікавлена поглиблювати співпрацю із Італією у "чистій" енергетиці

Як повідомили Гал-інфо у прес-службі Держенергоефективності, можливості для реалізації спільних проектів, у т.ч. у відновлюваній енергетиці та енергоефективності, обговорили мер італійського міста Таранто Ріналдо Мелуччі та представник Держенергоефективності Костянтин Гура.

Зустріч відбулася у рамках візиту української делегації до Італії, організованому за ініціативи Посольства України в Італії та Торгово-промислової палати Україна-Італія.

Зокрема, на двосторонньому круглому столі у м. Барі та міждержавному семінарі у м. Таранто розглядалися питання поглиблення інвестиційної співпраці країн, а також сталого розвитку громад, впровадження інновацій, налагодження партнерства між українськими та італійськими містами.

Також в рамках семінару Україна-Італія було проведено зустріч із президентом провінції Таранто Жованні Гугліотті.

ʺІталія є одним із найбільших економічних партнерів України. Крім цього, Італія має розвинуту ʺчистуʺ енергетику: країна вже досягла своєї національної мети до 2020 р., і у 2017 р. частка ʺзеленоїʺ енергетики перевищувала 18%. Тому ми зацікавлені в італійських інвестиціях, технологіях та досвідіʺ, - повідомив Констянтин Гура.

За даними REN21, у 2018 р. Італія входила у ТОП-10 країн світу за нововведеними потужностями сонячної та вітрової енергетики.

Україна у свою чергу готова запропонувати іноземним інвесторам сприятливі законодавчі умови та значний ресурсний потенціал для ведення ʺзеленогоʺ бізнесу.

ʺВітчизняний ринок ʺзеленихʺ проектів активно розвивається. Лише за I півріччя ц. р. встановлено понад 1600 МВт нових потужностей ʺзеленоїʺ електроенергетики. Це майже у 2 рази більше, ніж за весь 2018 рікʺ, - наголосив Констянтин Гура та презентував Інвестиційну карту UAMAP.

Також актуальними є спільні проекти із вирощування біомаси та виробництва енергії ʺне з газуʺ.

ʺПереконаний, що розвиток співпраці має привести до збільшення інвестицій в Україну та підвищення обсягів товарообігу між країнамиʺ, - підсумував він.

Загалом сторони домовилися опрацювати шляхи подальшого партнерства у ʺчистійʺ енергетиці, а також у сфері енергоефективності та енергетичній утилізації сміття.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо на початку вересня Новий міністр анонсував зміни в енергетиці.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");