Зʼявилася нова науково-популярна книга “Українська отаманщина” кіровоградського викладача, кандидата історичних наук Юрія Митрофаненка
У книзі висвітлюється явище отаманщини, яке було складовою процесів Української революції періоду Директорії доби третьої російсько-української війни 1918-1919 рр. На основі значної кількості архівних документів уперше в українській історіографії подано цілісне бачення цього революційного феномену на теренах України, яке наближає до з'ясування характеру відносин лідерів УНР з військовими ватажками — отаманами.
Дослідження сприяє розумінню того, чому отаманщина та повстанство — це явища подібні за формою, але відмінні за змістом.
Автор книги намагався знайти прототипи українських отаманів ХХ століття серед лідерів сучасних добровольчих формувань. І таки знайшов. «Позитивним прикладом в сучасній історії є Дмитро Ярош, якого сміливо можна порівняти з отаманами конструктивно-поміркованого напрямку – Гальчевським і Дяченком. Як негативний історичний приклад, можна навести діяльність отамана повстанського руху Йосипа Біденка і нашого сучасника Сашка Білого», – зазначає Юрій Митрофаненко.
Загалом автор “Української отаманщини” відмітив, що книгу про отаманів було писати важко, адже зазвичай термін “отаманщина” асоціюється з чимось позитивним. А тут, працюючи з першоджерелами, Митрофаненко з’ясував, що чимало з цих людей (той же Біденко) були вкрай негативними персонажами, які скористалися політичним розколом в Директорії й узурпували владу в підконтрольних їм регіонах.
Книга розрахована на широке коло читачів: науковців, краєзнавців, студентів,а також всіх, хто цікавиться новітньою історією України.