Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Українське радіо та Британська Рада проведуть конкурс "Радіодрама UA/UK"

Конкурс, організований Українським радіо та Британською Радою у партнерстві з Мистецьким арсеналом, пропонує аматорам і професійним письменникам спробувати свої сили в жанрі радіодрами. Твір переможця почують cотні тисяч українських радіослухачів.

"Особливість жанру радіоп’єси полягає у вдалому поєднанні задуму автора, сильного емоційного надриву, голосових маневрів і уяви. Починаючи з 2008 року, Українське радіо "Культура" провело чотири всеукраїнських конкурси оригінальної радіоп’єси під гаслом "Відродимо забутий жанр". Цього року Українське радіо, Мистецький арсенал та Британська Рада поєднають зусилля, аби комплексно поглянути на процес створення радіопостановки, популяризувати жанр радіодрами та розвинути творчі навички авторів, які бажають працювати з радіодраматургією", - говорить продюсерка спецпроектів Українського радіо "Культура" Світлана Свиридко-Сєрова.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити онлайн-форму (буде доступна з 25 квітня).

В онлайн-формі необхідно прикріпити текст і синопсис п’єси у форматі .pdf чи .doc.

Радіоп’єса має бути написана українською мовою обсягом до 20 тисяч знаків (із пробілами).

Прийом робіт триває з 25 квітня по 30 червня 2018 року включно.

Також пропонуємо вашій увазі поради з написання радіоп’єс від BBC World Drama.

Переможців конкурсу визначить журі, до якого увійдуть представники Українського Радіо, Мистецького арсеналу, британської продакшн-компаніії Rockethouse, вітчизняні літературні та театральні експерти.

П’єса переможця/ниці буде поставлена та зазвучить в ефірі Українського радіо в січні 2019 року.

Автор/ка найкращої радіоп’єси отримає грошову винагороду у розмірі 25,000 грн.

Наприкінці вересня 2018 року для учасників, чиї твори потраплять до короткого списку конкурсу, британська авторка радіоп’єс для BBC Radio 3 і Radio 4 Франсес Бірнз проведе майстерню. Упродовж тижня письменники працюватимуть над своїми рукописами під її менторством, дізнаватимуться професійні секрети та нюанси роботи в цьому жанрі.

"Британський письменник Стівен Ваятт, який створив, серед іншого, радіоаптації "Талановитого Містера Ріплі" та "Божественної комедії" для BBC, сказав, що радіоп’єса відбувається у вашій голові, а не перед очима. Це саме те, що наділяє її надзвичайною свободою – так само її автора та слухача. Ми запрошуємо і досвідчених авторів, і початківців надсилати історії, які переосмислюватимуть резонуючі явища та процеси у нашому суспільстві, даватимуть новий погляд на щоденні виклики. Жанр радіодрами відкриває надзвичайні можливості як для розвитку творчого розвитку автора, так й донесення його ідей слухачам по всій країні", – коментує Даша Стокоз, менеджерка літературної програми Британської Ради в Україні.

У рамках конкурсу для постановників і продюсерів Українського радіо, а також інших радіостанцій та онлайн-платформ, які працюють або хочуть працювати із жанром радіодрами, британська продакшн-компанія Rockethouse проведе тренінг щодо особливостей постановки радіоп’єс, роботи з акторами, вибору звукових ефектів, музичного супроводу, а також промотування творів серед радіослухачів. Умови участі в тренінгу й дати проведення оголосять улітку на ресурсах Українського радіо, Британської Ради та Мистецького арсеналу.

"Українські письменники звертаються до жанру радіодрами вкрай рідко. Насамперед тому, що подальша доля такого твору вкрай примарна: простіше кажучи, якщо роман відносно легко видати окремою книжкою, а вірш – декламувати зі сцени, то п’єса потребує додаткового творчого етапу, яким, по суті, є режисерська постановка, а також майданчика для представлення широкій аудиторії. І вже наступна проблема – це нестача навичок роботи авторів із жанровою специфікою. Тема й динаміка тексту мають захоплювати: знуджений слухач легко перемикається на іншу хвилю", – зазначає Оксана Щур, кураторка літературної лабораторії Мистецького арсеналу.

Розклад конкурсу

25 квітня – 30 червня – прийом радіоп’єс
3 вересня – оголошення короткого списку
24-28 вересня – майстерня з написання радіоп’єс 
13 листопада – оголошення переможця 
26-30 листопада – тренінг для постановників радіоп’єс
січень 2019 року – прем’єра п’єси переможця в ефірі Українського радіо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ