Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

Українські книгарні все ще заповнені російськомовними книгами

В книгарнях України все ще переважають російськомовні книжки. Дані свого дослідження розмістив в Facebook громадський активіст Станіслав Свідлов.

"Оскільки з минулого аналізу мовного асортименту українських книгарень, пройшло вже більше року. Вирішив його повторити. У вибірку окрім yakaboo.ua, chytayka.com.ua, grenka.ua та f.ua, додав ще rozetka.com.ua та prom.ua.

Результати аналізу показують що 69% асортименту книгарень складає російськомовна література, а україномовна література складає лише 23%. Ситуація краща ніж минулого року, але якщо з вибірки прибрати f.ua то ситуація майже не змінилася.

Також додав, цього разу, дані по виданню книг в Україні. В останні роки частка україномовної літератури збільшилась. Але не за рахунок збільшення кількості назв чи накладів, а за рахунок зменшення видання російської. Як і раніше в рік видається десь в середньому 15 тис. назв, та десь 30 000 тис. пр.

Результати моїх підрахунків не претендують на стовідсоткову достовірність, але на основі них можна скласти уявлення про загальні мовні пропорції на ринку книги", - Станіслав Свідлов.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ