Українські партії продовжують втрачати рейтинги
Слухай онлайн
Політика

Українські партії продовжують втрачати рейтинги

«Падіння рейтингів довіри та підтримки політичних сил пов’язане не тільки із сьогоднішньою економічною кризою. Це явище тісно пов‘язане з тим, що за останні два роки пройшли три виборчі кампанії, під час яких люди голосували за відповідний політичний стандарт, за силу, спроможну взяти на себе відповідальність за те, що відбуватиметься наступні роки в Україні. Однак сьогодні ми маємо кризу політичних проектів як загальнонаціональних. Спостерігається найвищий за всі роки існування незалежної України цинізм та егоїстичність у владних структурах держави», – про це в коментарі «Гал-info» повідомив директор Центру соціальних досліджень «Софія» Андрій Єрмолаєв.

«Якщо розглядати політичні сили кожну зокрема, то в такому разі довіра до фракції БЮТ є найвищою. Рейтинг БЮТ впав тільки на 2%. Найменшою довірою людей сьогодні користується Народний Союз «Наша Україна», до якого втрачена довіра як до сили, що здатна об‘єднати український народ. СПУ також втратила свої позиції, а їхній лідер Олександр Мороз став одним із символів політичної зради. Своєю чергою, комуністи залишаються найстабільнішою політичною силою, оскільки вони нікуди не пхаються і не створюють багато шуму довкола себе», – зазначив політолог.
За словами Андрія Єрмолаєва, політичні сили зможуть повернути собі довіру тільки в разі якихось конкретних дій, спрямованих на благо народу. Людей потрібно переконати своїми вчинками, а не словами. За його словами, виходячи з досвіду сьогоднішньої політики, чимало політиків навчилися гарно говорити, але свої слова потрібно доводити на ділі.
Схожої думки з цього приводу дотримується і член БЮТу Дмитро Видрін. В коментарі «Гал-info» він сказав, що «за рівнем довіри БЮТ сьогодні стоїть на першому місці. За даними соціологічних опитувань ми є найпотужнішою політичною силою, рейтинг якої впав тільки на 2%».
 Нагадаємо, що згідно з результатами соціологічного опитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень ім. Олександра Яременка разом з центром "Соціальний моніторинг" з 5 по 12 грудня поточного року, якби вибори відбулися в найближчий тиждень, біля третини українців – 32% – віддали би свої голоси за нинішнього прем'єр-міністра Віктора Януковича. Друге місце посіла лідер БЮТ Юлія Тимошенко, за яку проголосували б 19% респондентів, третє – чинний Президент Віктор Ющенко з 8% голосів, четверте – лідер КПУ Петро Симоненко – 6%, п’яте – голова Верховної Ради Олександр Мороз – 5%.
 Якби в найближчі дні відбулися парламентські вибори, то перемога в цих виборах була б за Партією регіонів, за яку готові проголосувати 30% українців. За БЮТ віддали би голоси 17% респондентів, за блок "Наша Україна" – 7%, за КПУ – 5%, за СПУ – 4%. Решта партій і блоків не набирають більш 2% голосів.
Говорячи про рівень довіри населення до політиків, соціологи відзначають, що сьогодні в Україні немає людини, здатної стати повноцінним лідером країни й об'єднати націю. Так, рівень довіри до Президента України за рік скоротився з 41% (на початку року) до 34%. При цьому невдоволених президентом на 27% більше ніж тих, хто йому довіряє. Рівень довіри до прем'єр-міністра складає 44% (з вересня по грудень скоротився на 5%), рівень недовіри 52% (негативний баланс у 8%). Рівень довіри до глави Верховної Ради – 27% (з вересня по грудень на 9%), недовіри 67% (негативний баланс у 40%). Лідерові опозиції Тимошенко довіряють 37% опитаних, не довіряють 59%. В опитуванні брали участь 2200 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2%.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...