Ветерани спецпідрозділів Головного управління розвідки України, Іван Тарн ("Артан") та Олександр Дашко (KRAKEN), вперше в історії України здійснили сходження до базового табору Евересту (5280 метрів) на протезах. Про це повідомляє ЛМР.
Українські ветерани спецпідрозділів Головного управління розвідки, Іван Тарн ("Артан") та Олександр Дашко (KRAKEN), здійснили історичне сходження до базового табору найвищої у світі вершини – Евересту, розташованого на висоті 5280 метрів. Це перший випадок, коли українці з ампутаціями дісталися цієї точки, а на вершині замайорів прапор з підписами незламних пацієнтів центру UNBROKEN.
"Ти усе це бачиш перед собою, але очам важко повірити. Це ніби ти дивишся на дуже-дуже реальні фотошпалери. Неймовірна краса", – поділився враженнями Іван Тарн.
Участь у проєкті стала серйозним викликом для обох ветеранів як фізично, так і емоційно. "Багато хто не вірив у цей проєкт і в мене, бо в мене дуже велика ампутація. Кому б я не розповідав про цю авантюру, мені казали, мовляв туди люди навіть з двома ногами не піднімаються, а в тебе й так ноги нема, ти ще більше своє здоров’я угробиш, не лізь. Тож мені було важко, але це сходження мають побачити інші хлопці з ампутаціями, вони повинні побачити, що життя після ампутації є", – наголосив Олександр Дашко.
Мета цієї унікальної експедиції – благодійна: зібрати 3 мільйона гривень на високотехнологічне обладнання для лікування фантомного болю у захисників з ампутаціями, які відновлюються після поранень в центрі UNBROKEN у Львові. Фантомний біль – це відчуття болю в ампутованій кінцівці, що часто ускладнює фізичне й психоемоційне відновлення та вимагає спеціального лікування.
Ветерани закликають усіх охочих підтримати цей збір. Номер картки: 4441 1111 2478 7494 Посилання на банку тут.
"Вітаємо Івана Тарна та Олександра Дашка з успішним сходженням і щиро бажаємо нових перемог! Ця експедиція – це не лише про підкорення вершин і благодійність. Це підтримка всіх українців, які борються, відновлюються та вчаться жити з травмою", – наголосили у центрі UNBROKEN Першого медичного об’єднання Львова.
Ця унікальна експедиція стартувала 5 травня.
