Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

Українці не відчують на собі дії нового візового кодексу ЄС

Відсьогодні вступає в дію новий візовий кодекс Євросоюзу щодо третіх країн. Утім, українців новий документ мало стосуватиметься, оскільки між Україною та ЄС діє угода про візовий режим, що має вищу юридичну силу. Про це повідомила Німецька хвиля.

 

Візова угода між Україною та Євросоюзом має вищу юридичну силу, ніж новий європейський документ, сказала «Німецькій хвилі» директор Європейської програми міжнародного фонду «Відродження» Ірина Солоненко. Саме тому, за її словами, українців не торкнеться уніфікація правил в’їзду до шенгенської зони.

 

У цьому є свої негативи, каже Солоненко, адже, за новим візовим кодексом, керівники громадських організацій, які часто приїздять до Євросоюзу на наукові конференції, тепер безкоштовно могли б отримувати візу. Але у двосторонній угоді між Україною та ЄС немає визначення, хто саме вважається «громадськими діячами», тому таке спрощення на Україну не поширюватиметься. Також на українців не розповсюджуватиметься й вимога про біометричні паспорти, і необхідність вносити до паспорту відбитки пальців, як це записано у новому візовому кодексі.

 

Те, що новий візовий кодекс не принесе особливих змін для українців, підтвердили й у візовому відділі Посольства Німеччини в Україні. Кожен, хто зателефонував туди, може почути: «Змін поки немає. Все залишається в силі так, як і було. Нову інформацію відстежуйте на нашому сайті», - повідомила співробітниця відділу.

 

Тим часом на інтернет-сторінці німецького посольства зазначено, що проїзний документ, згідно з новим візовим кодексом, має бути дійсним ще протягом щонайменше трьох місяців після запланованого виїзду з території країн Шенгенської зони. Також є інформація про те, що закордонний паспорт повинен мати щонайменше дві чистих сторінки і на момент подання візової заяви термін дії документа не повинен перевищувати 10 років.

 

Ірина Солоненко додала, що з часом буде запроваджена спрощена форма заявки на шенгенські візи і збільшиться прозорість у її видачі. Тобто консульства, відмовляючи у візі, повинні будуть обґрунтувати, чому саме відповідьнегативна, і заявник може подати апеляцію. Утім, ця норма почне діяти тільки з 2011 року.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ