Українці здобули ще дві медалі на Паралімпіаді: серед них "золото" і Паралімпійський рекорд

Українська збірна виборола своє перше золото на Паралімпіаді-2020 у Токіо — його здобула плавчиня Єлизавета Мерешко, при тому — у цьому ж запливі бронзу збірній принесла Анна Гонтар.
Єлизавета Мерешко

Про це інформує УНН.

Плавчиня Єлизавета Мерешко здобула першу золоту медаль для України на Паралімпійських Іграх у Токіо. У перший день змагань Мерешко та ще одна українка Анна Гончар вибороли медалі Паралімпіади на дистанції 50 метрів вільним стилем.

У фіналі дистанції 50 метрів вільним стилем на Паралімпіаді-2020 Мерешко виступила разом із ще двома українками — Анною Гонтар та Вікторією Савіцовою. Причому Мерешко та Гонтар були основними претендентками на медалі: у кваліфікації вони показали другий та третій час, Савіцова була сьомою.

Головною суперницею в боротьбі за “золото” була американка Елізабет Маркс, яка у кваліфікації встановила рекорд Паралімпійських ігор. У фіналі Маркс теж стартувала найкраще, але ближче до кінця дистанції її почала наздоганяти Мерешко.

У фіналі Єлизавета Мерешко з часом паралімпійського рекорду виграла заплив, а Анна Гонтар — третя.