Слухай онлайн
Cуспільство

Україну презентували на Світовому форумі з правосуддя World Justice Forum

З 29 квітня до 2 травня 2019 року у м. Гаага (Королівство Нідерланди) проходив VI Світовий форум з правосуддя World Justice Forum, - повідомляє прес-служба Мін’юсту.

Форум зібрав представників з понад 75 країн світу, які протягом 4 днів обговорювали питання забезпечення доступу до правосуддя усіх і кожного, а також утвердження верховенства права на глобальному рівні.

Заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій  Петухов взяв участь у роботі дискусійної панелі, присвяченої історіям успіху у сфері забезпечення доступу до правосуддя. Адже за 4 роки нам вдалося відкрити понад 500 офісів з надання безоплатної правової допомоги по всій країні, в яких юридичну консультацію чи допомогу отримали вже понад півтора мільйона українців.

Він розповів про організацію діяльності системи безоплатної правової допомоги в Україні, поділився досвідом співпраці з громадським сектором та створення інституту громадських радників – лідерів громадської думки, які мають юридичні знання та готові допомагати людям у своїх громадах.

Крім того, на Форумі Міністерством юстиції було презентовано загальнонаціональний правопросвітницький проект ʺЯ МАЮ ПРАВО!ʺ, який став одним із 30 фіналістів міжнародного конкурсу World Justice Challenge 2019. Цей конкурс спрямований на визнання передових практик та успішних рішень у сфері правосуддя, які сприяють утвердженню верховенства права. Фіналістів було відібрано серед 250 учасників з усього світу.

П’ятьох фіналістів було відзначено грошовою винагородою для подальшого розвитку важливих ініціатив:

- Бразилія ʺRiverine People and the Right to Full Reparationʺ;

- Індія ʺMonitoring Maternal Health Entitlements & Increasing Access to Grievance Redressalʺ;

- Республіка Малаві ʺMalawi Resentencing Project Cornell Centre on the Death Penalty Worldwideʺ;

- Кенія ʺ160 Girls Access to Justice Projectʺ;

- США, штат Аляска ʺPartnering for Native Healthʺ.

Проект ʺЯ МАЮ ПРАВО!ʺ вразив учасників Форуму своєю масштабністю, охопленням та креативним підходом до реалізації правопросвітницьких кампаній.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ