Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Політика

УНП запропонувала не вмикати мікрофон Симоненка через нагороди Гітлера

Українська народна партія закликає керівництво Верховної Ради не надавати голові Комуністичної партії Петру Симоненку слова для виступу у парламенті, доки він не спростує недостовірну інформацію про Головного командувача УПА Романа Шухевича. Про це заявив на засіданні Верховної Ради народний депутат України Ярослав Джоджик (фракція НУ-НС).

Він нагадав про рішення суду, яким передбачено «спростування брехні щодо учасників національно-визвольного руху».

За словами Я.Джорджика, УНП наголошує, що «представники п’ятої колони у Верховній Раді України, зокрема, представники КПУ», розповсюджують неправдиву інформацію про ОУН та УПА.

Я.Джоджик наголосив на необхідності «негайно виконати рішення суду і не надавати Петру Симоненку слова з трибуни Верховної Ради України до того часу, поки він не спростує брехню про командира УПА Романа Шухевича і поки не буде опубліковано відповідне спростування на офіційній веб-сторінці Верховної Ради та в офіційному друкованому органі Верховної Ради – газеті «Голос України».

Також депутат наголосив на необхідності «припинити поширення неправди про діяльність ОУН і УПА».

Нагадаємо, 9 березня визначний український поет і перекладач позов Мойсей Фішбейн у своєму блозі повідомив, що 14 січня цього року Печерський районний суд Києва задовольнив позов дітей Р.Шухевича до П.Симоненка щодо поширеної ним у 2007 році неправдивої інформації про те, нібито Гітлер вручив Р.Шухевичу дві німецькі нагороди – «Залізні хрести». Таку заяву П.Симоненко зробив з трибуни парламенту.

Однак під час судового розгляду ні він, ні його представники не змогли навести ніяких доказів того, що така подія справді була.

Відтак суд вирішив: «Зобов’язати Симоненка Петра Миколайовича на найближчому з моменту набрання законної сили рішення суду пленарному засіданні Верховної Ради України спростувати поширену ним недостовірну інформацію про Романа Шухевича».

У повідомленні М.Фішбейна вказано, що відповідач не оскаржив рішення суду, відтак воно набуло законної сили і на найближчому пленарному засіданні П.Симоненко мав би спростувати свій виступ майже трирічної давнини, передає УНІАН.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ