Слухай онлайн
Історія

Уперше показали фото повстанців, яких затримали чекісти

Уперше показали світлини українських повстанців із загону генерал-хорунжого Івана Трейка.

Повстанці боролися проти більшовиків на Вінниччині. Фото знайдені в обласному архіві Управління Служби безпеки України у Вінницькій області, повідомляється у Facebook, пише gazeta.ua.

"Це організаційне ядро повстанського загону з села Гопчиці Погребищенського району Вінницької області (на той час Бердичівської округи), що складався з місцевих селян і був підзвітний отаману Івану Трейку. Очолював загін отаман Іван Лавренчук – близький помічник Івана Трейка. Це були не тільки вірні повстанці, але і друзі Трейка, які разом воювали, тривалий час після амністії 1922-го зберігали з ним підпільний зв'язок, допомагали, переховували, інформували та виконували завдання. Саме це село постачало українському самостійницькому руху чимало кадрів і, за свідченнями чекістів, було "базою" повстанців", — повідомляє спільнота.

На світлинах зображені командир-отаман загону Лавренчук Іван Оксентієвич, 1891 року народження, Братковський Кіндрат Онисимович, 1894 року народження, Храбан Степан Тимофійович, 1895 року народження, Скрипник Никифор Кирилович, 1898 року народження та Москальчук Данило Антонович, 1898 року народження.

У січні 1929-го учасників загону заарештували. Особливим судовим засіданням Колегії ОГПУ від 3 червня 1929-го було ухвалено Івана Лавренчука та Никифора Скрипника розстріляти, Данила Москальчука — засудити до вищої міри покарання з заміною на ув'язнення у концтаборі терміном на 10 років, Кіндрата Братковського та Степана Храбана — ув'язнити в концтабір терміном на 10 років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");