Слухай онлайн
Історія

Уряд США розсекретив документи про вбивство Кеннеді, щоправда не всі

Білий дім, за розпорядженням президента Трампа, оприлюднив 2891 документ з розслідування про вбивство 35-го президента США Джона Кеннеді, які до цього часу перебували в архівах під грифом "Таємно"

Розсекречений перелік доступний на офіційному веб-сайті Державного архіву США.

"Державний архів оприлюднює документи, які раніше були закритими відповідно до Закону щодо збору матеріалів про вбивство Джона Кеннеді. Переважна більшість архіву (88%) була відкрита та оприлюднена в 1990-х роках", - зазначається в супроводжуючому повідомленні.

Розкриті зараз матеріали містять записи безпосередньо про підготовку та здійснення вбивства. Водночас, зазначається, що й на цей раз не всі документи були розсекречені – під грифом залишається ще близько 300 файлів з міркувань національної безпеки.

Представлені записи, як і очікувалося, описують раніше невідомі деталі, однак вони не вказують на щось нове, а лише доповнюють відому картину. Так, в одному з документів повідомляється, що менше ніж за два місяці до вбивства Кеннеді ЦРУ перехопило телефонну розмову Лі Харві Освальда (вбивці президента) з офіцером КГБ, який перебував у російському посольстві в Мехіко. При цьому зазначається, що Освальд розмовляв з ним "ломаною російською".

У інших файлах Освальд називається "комуністичним агентом, який працював з Кастро". При чому, епізодична інформація про його активність почала поступати американським правоохоронцям за кілька місяців до замаху на президента США.

Нагадаємо: замах на 35 президента США Джона Фіцджеральда Кеннеді стався 22 листопада 1963 року під час його перебування в місті Даллас. Він був смертельно поранений снайперською кулею, коли проїжджав однією з центральних вулиць у відкритому лімузині.

Термін дії секретності більшості матеріалів про вбивство Кеннеді завершився ще в 1990-х роках, однак тоді Конгрес США прийняв закон, який продовжив цей термін ще на 25 років. Зараз більша частина файлів, за розпорядженням президента Трампа, була оприлюднена з метою розсіяти конспірологічні теорії, пов'язані з подіями 1963 року.

Укрінформ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ