Слухай онлайн
Політика

В день голосування комісії можуть поділитися на дві частини, кожна з яких вважатиме себе легітимною, – КВУ

Найбільші загрози демократичності при проведенні другого туру виборів закладені у нових змінах до закону пор вибори. Про це йдеться в звіті Комітету виборців України, поширеному напередодні виборів, – повідомила Українська правда.

 

"Якщо штаби кандидатів вдадуться до зловживань запропонованими змінами, то у виборчих комісіях фактично буде порушений баланс інтересів двох кандидатів. Також не виключений розкол виборчих комісій на дві частини, кожна з яких вважатиме себе легітимною", - наголошують в КВУ.

 

Невирішеними залишаються питання порядку голосування виборців за межами дільниць та внесення виборців у списки вдень голосування рішенням дільничної виборчої комісії. Під час першого туру були зафіксовані факти зловживань під час цих процедур, однак вони не носили масового характеру. В той же час КВУ не виключає більш широкого застосування цих технологій під час повторного голосування.

 

КВУ фіксував в окремих регіонах підготовку до грошового підкупу виборців. Підкуп спрямований, як на підтримку кандидатів, так і на заниження явки через неучасть виборців у голосуванні.

 

"Однією з загроз об'єктивного встановлення результатів голосування є спроби штучного псування виборчих бюлетенів та виборчих скриньок з метою визнання недійним волевиявлення великої кількості виборців", – йдеться в заяві.

 

Комітет виборців рекомендує ЦВК максимально забезпечити прозорість і законність під час голосування та встановлення результатів виборів та надати роз'яснення щодо порядку включення виборців у списки в день голосування.

 

Членам окружних та дільничних виборчих комісій рекомендують відповідально поставитись до процесу голосування та підрахунку голосів, зберігати спокій під час конфліктних ситуацій, діяти кваліфіковано та виключно у межах чинного законодавства, максимально забезпечити права виборців на вільне та таємне волевиявлення.

 

Місцевим та міжнародним спостерігачам пропонують уважно стежити та реагувати на порушення виборчого законодавства, водночас, не втручаючись у роботу виборчих комісій, не провокуючи конфліктних ситуації.

 

Українська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ