Слухай онлайн
Здоров'я

В «ОХМАТДИТІ» вже пролікували майже пів тисячі дітей з підозрою та підтвердженим ковід

З початку пандемії коронавірусу у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» пролікували майже пів тисячі дітей з підозрою та підтвердженим ковід. До прикладу, з вересня по грудень, у середньому, в медзакладі лікували 75-80 маленьких пацієнтів.

Про це сьогодні під час брифінгу розповіла керівник медзакладу Олександра Бурда.

«39 % - це позитивні пацієнти. Серед пацієнтів, які були в нас проліковані, це і новонароджені діти, і діти віком 17 років. Найбільша частка дітей - від 5 до 14 років», - зазначила вона.

Медик розповіла, що упродовж останнього часу збільшився відсоток дітей, які важко переносять недугу. Зокрема, за увесь період лікування коронавірусної інфекції було проліковано 15 дітей з синдромом Кавасакі. Це - гостре гарячкове захворювання дитячого віку. Характеризується ураженням коронарних та інших судин з можливим утворенням аневризм, тромбозів та розривів судинної стінки. Без адекватного лікування летальність сягає 1 %. Але навіть при інтенсивному лікуванні можлива смерть окремих хворих.

«Це дуже серйозний синдром, який може мати різні ускладнення для життя, зокрема він ускладнюється коронаритом - запаленням коронарних артерій серця. Основне лікування – це введення імуноглобулінів. Таке лікування є дорогим, але всіма зусиллями ми стараємось дітям допомогти», - зазначила Олександра Бурда та додала, що сьогодні в медзаклад Львівщини звертаються з інших областей для надання допомоги таким складним пацієнтам.

«Була одна дитина із сусідньої області у дуже складному стані. Вона лікувалась з гарячкою тривалий час без ефекту. В нас їй було діагностовано синдром Кавасакі і, відповідно, проведено комплексне обстеження, лікування. Сьогодні дитина з позитивною динамікою, найближчим часом її планують виписувати», - зазначила керівник медзакладу.  

Чимало дітей, яких лікують в ОХМАТДИТІ від коронавірусу, мають супутні захворювання. Це ускладнює лікування, зазначають медики. Серед супутніх патологій – цукровий діабет, гематологічні, ендокринні патології, вроджені вади сечовидільної системи, ниркова недостатність тощо.

Сьогодні в медзакладі перебувають10 пацієнтів з підозрою і підтвердженим ковід, 1 дитина, якій 4 роки, перебуває під ШВЛ. Стан її стабільний, загрози життю немає.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ