Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

В Україні агросектор розвивається, а село - вимирає

Україна розвинула сучасний агробізнес – галузь економіки номер один, який забезпечує левову частку валютних надходжень для держави, створює більше чверті ВВП, але при цьому сільська місцевість продовжує занепадати. Причина – брак політичного представництва інтересів аграріїв. Такої думки дійшли учасники зборів Аграрного форуму, що відбувся у середу, 21 січня у Львові. Повідомили учасники заходу.

“Аграрний сектор став сьогодні флагманом української економіки. Він забезпечує близько 17 млрд. доларів надходжень від експорту. Тут формується майже 27 % ВВП, якщо врахувати переробну промисловість. У аграрному виробництві задіяно 70 % території України. Поряд з цим, сільська місцевість продовжує вимирати, бо немає політичного представництва всіх прошарків людей пов’язаних аграрним інтересом: від фермера-виробничника до сільського вчителя, науковця, лікаря, молодого фахівця. Відтак, немає сталої стратегії розвитку найприбутковішого сегменту сучасної економіки. Галузь часто потрапляє під керівництво нефахових людей, бо у парламенті немає сили, яка могла б запропонувати в уряд професіонала. Немає сили, яка б підтримала реформи цього професіонала. Немає кому творити фахові закони аграрного спрямування і реалізовувати їх”, - зазначив у своєму виступі економіст, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.

Політик навів вражаючі цифри, що окреслюють масштаби занепаду села:

“За останні 10 років у нас зникло 204 села. 369 існують лише формально, бо там не живуть люди. 17,3 % - це села, де живе менше 50 осіб. На Сумщині, Чернігівщині, Харківщині та Полтавщині таких сіл близько 40 %. З 13,4 млн сільського населення майже чверть це пенсіонери, яким понад 60 років. В 11 % сіл протягом останніх п’яти років не народилася жодна дитина. 78 % будинків у сільській місцевості збудовані до 1990 року. Кількість будинків культури скоротилася на 17 %, кількість шкіл на 11 %. Про що це свідчить? Село вимирає. Люди тікають звідти”, - наводить сумну статистику Віталій Скоцик.

Він переконаний, що відсутність політичного представництва аграріїв загрожує зникненням українського села взагалі, та зокрема, гальмує перехід України на новий рівень аграрного виробництва, який дозволив би заробляти у 10-20 разів більше ніж нині.

“Україна лідер з експорту кукурудзи, ріпаку, зернових. Але ми не виробляємо біоетанолу, біодизелю, які могли б дати нам повноцінну енергетичну та політичну незалежність. Готові продукти можна продавати значно дорожче. Українці можуть отримувати значно вищі доходи. Чим вищий дохід на душу населення кожного українця, тим успішніша економіка. Тим краще вона працює. Україні потрібна аграрна політична сила із стратегією розвитку на 25-35 років, яка б враховувала увесь комплекс інтересів селянина, фермера, науковця, освітянина, медика, студента, яка б була здатна реалізовувати цю стратегію у місцевих органах самоврядування, у виконавчій та законодавчій владі. Саме таку силу зараз ми і вибудовуємо. Саме тому приїхали на Львівщину. Саме тому організували цей форум, щоб почути вашу думку. Тільки так ми зможемо забезпечити відродження не тільки сільської місцевості, але й всієї України”, - переконаний голова Аграрної партії України Віталій Скоцик. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ