Слухай онлайн
");
Cуспільство

В Україні хочуть ввести мораторій на приватизацію майна культового призначення, що перебуває у державній та комунальній власності

15 грудня 2006 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект “Про внесення змін до деяких законів України” (щодо мораторію на приватизацію майна культового призначення, що перебуває у державній та комунальній власності), реєстр. №2758, автори – народні депутати О. Турчинов, О. Боднар (фракція Блоку Юлії Тимошенко).
Як зазначено у пояснювальній записці, метою розробки зазначеного законопроекту “є захист майнових прав релігійних організацій, культові будівлі і споруди яких раніше були експропрійовані державою і підлягають поверненню ним у власність відповідно до зобов'язань України перед Радою Європи”.
З метою відновлення історичної справедливості та забезпечення проведення реституції раніше націоналізованого нерухомого майна колишнього культового призначення автори законопроекту пропонують Верховній Раді запровадити “мораторій на приватизацію/продаж будівель (споруд, приміщень) та їх окремих частин, які мали чи мають культове призначення, використовуються не за призначенням та знаходяться у державній чи комунальній власності ” . Законопроект передбачає, що зазначене нерухоме майно може бути повернуто релігійним організаціям у власність відповідно до спеціального закону.
Про необхідність запровадження такого мораторію і прийняття відповідного закону наголошували члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій на зустрічах з Головою Верховної Ради України О.Морозом (20 жовтня ц.р.), керівництвом парламентських фракцій Блоку Юлії Тимошенко (24 жовтня ц.р.) та Партії регіонів (30 листопада ц.р.), а також на зустрічі з експертами Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ у Міністерстві юстиції України (18 вересня ц.р.).
Повідомляє портал УГКЦ.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");