Слухай онлайн
Політика

В Україні намагаються зберегти газовий бізнес «сім’ї» Януковича, - експерт

Найближчим часом найбільша державна компанія із видобутку газу «Укргазвидобування», що входить в структуру «Нафтогазу України», отримає нового голову правління. Коментує член Спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Коментар:

І хоча в уряді Арсенія Яценюка анонсували кадрові зміни у компанії «Укргазвидобування», але «забули» уточнити, що кандидатура нового керівника вже визначена. Якщо бути точним, то не нового, а призабутого старого. За наявною інформацію головою правління «Укргазвидобування» повинен стати Ілля Рибчич – екс-керівник «Укргазвидобування», який давно досяг пенсійного віку.

Призначення Рибчича лобією і активно проштовхує так званий «газовий король» періоду Януковича Олександр Онищенко (Кадиров). У такий спосіб Онищенко намагається зберегти «сімейні» газові активи, якими він керував від імені Олександра Януковича в попередні роки.

Саме зараз уряд Яценюка займається узгодженням кандидатури Рибчича на посаду керівника «Укргазвидобування».

Варто згадати, що у грудні урядовці по-реформаторськи обіцяли провести публічний і прозорий конкурс щодо призначення голови правління «Укргазвидобування». Але не склалося. Громадськість і далі стає свідком того як за лаштунками буквально «дерібанять» посади у компаніях із багатомільярдними оборотами.

Основна ціль, яку переслідує Онищенко лобіюючи призначення Рибчича - зберегти газовий бізнес і зокрема ряд «спільних діяльностей» з «Укргазвидобування», які досі приносять десятки мільйонів гривень прибутків – це насамперед компанії  «Надра Геоцентр», «Фірма «Хас» і «Карпатинадраінвест».

На жаль близькість Рибчича до Онищенка є доконаним фактом. Генеральним директором ЗАТ «Пласт», яке Онищенко свого часу викупив у Давида Жванії, є молодший брат Іллі Рибчича – Михайло Рибчич.

Зв'язок Янукович – Онищенко - Рибчич підтверджує той факт, що газові проекти Онищенка до 2014 р. мали у буквальному розумінні найвищий «дах». За нашою інформацією під час перебування Едуарда Ставицького міністром палива та енергетики народний депутат Онищенко мав робочий кабінет на 5 поверсі поряд із кабінетом Ставицького. Інших кабінетів на поверсі не було.

На жаль, призначення Рибчича на керівну посаду в компанії «Укргазвидобування» означатиме подальшу стагнацію вітчизняного газовидобутку і банальну експлуатацію компанії. Досить згадати скандали із закупівлею компресорів в інтересах Петра Ющенка, брата екс-президента Віктора Ющенка і добровільно-примусовий перехід 20 тисяч співробітників на обслуговування в контрольований Рибчичем «Укргазпромбанк».

Отож, рішення Яценюка підтримати лобістські потуги Онищенка і призначити на посаду Рибчича – це ризик для держави знову отримати кримінальні розслідування і фактично поглибити кризу газовидобутку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ