Слухай онлайн
Економіка

В українців "під матрацами" більше грошей, ніж дає МВФ

Кредити Міжнародного валютного фонду (МВФ) у цілому не впливають на стан економіки України і мають переважно технічний характер.

Таку думку висловив кандидат економічних наук, керівник відділу Академії фінансового управління при Міністерстві фінансів Сергій Кульпінський у ефірі Українського радіо.

"Кредити МВФ призначені для того, щоб тимчасово підтримати платіжний баланс, не більше. А вимоги, які ставляться, носять переважно негативний характер. Я би навіть сказав, що залучення коштів, які зараз уряд здійснює, наприклад, внутрішні коштує 14% у комерційних банків, у МВФ, можливо, 5%. Саме ця різниця у 9% несе в собі негативні вимоги", - сказав він.

За його словами, ненадання Україні чергового траншу кредиту МВФ вплинуло лише на скорочення валютних резервів Національного банку України (НБУ).

"За минулий рік вони скоротилися майже на 4 мільярди доларів. Хоча це було зумовлено переважно внутрішніми факторами. В основному тим, що населення дуже активно скуповувало валюту - на 13,5 мільярдів доларів купило населення більше, ніж продало", - зазначив економіст.

Кульпінський також зауважив, що розмір кредиту МВФ невеликий порівняно з обсягом валюти, який є у населення.

"Виходячи з того, що навіть Нацбанк нещодавно сказав, що на руках населення зараз осіло готівки на понад 60 мільярдів доларів, а це втричі більше, ніж золотовалютний резерв, більше, ніж готівкова гривнева маса, то кредити МВФ - це не такі вже великі суми", - підкреслив фахівець.

Нагадаємо, У Вашингтоні сьогодні розпочнеться черговий раунд переговорів між Україною та МВФ.

Українську делегацію очолює новопризначений міністр фінансів Валерій Хорошковський.

Зазначимо, що раніше МВФ умовою надання чергового траншу кредиту називав затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення.

Gazeta.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ