Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

В УКУ відбудеться семінар „Стан сучасної української іміграції в Італії: реалії та перспективи”

12-13 квітня  в Українському католицькому університеті відбудеться семінар на тему „Стан сучасної української іміграції в Італії: реалії та перспективи”.  З доповіддю виступить випускниця УКУ, ліценціата соціології Папського Орієнтального Університету Наталя Шегда. В основу доповіді покладено соціологічні дослідження, які є включені до бази даних про українську іміграцію в Міністерстві внутрішніх справ Італії. Про це повідомив відділ інформації та зв’язків УКУ.
Доповідь базуватиметься на соціологічному дослідженні, яке провели Наталя Шегда та Олесь Городецький за підтримки пасторального координатора УГКЦ в Італії о. Василя Поточняка. Дослідження включає соціально-демографічний блок; причини «виштовху» та причини «притягування» імігрантів, їх побут та праця; питання, пов’язані із пасторальним супроводом життя українців в Італії.
«З українськими заробічанами я вперше зустрілася у Римі, коли приїхала сюди продовжувати свої студії, – згадує Наталя Шегда. –  Тут на моє глибоке здивування я виявила, що про таке обширне і багатовекторне явище як українська іміграція в Італії немає жодного наукового дослідження як в Італії так і в Україні. Тому то в нас і виникла ідея провести соціологічне опитування, яке б створило відповідний ґрунт для подальших досліджень».
На сьогодні дослідження Наталі Шегди та Олеся Городиського, Голови християнського товариства українців в Італії, створює найбільш повну картину про життя українців в Італії. Порівняно із іншими дослідженнями, воно базоване на аналізі відповідей найбільшого числа респондентів (2060), одного якісного дослідження, в рамках якого було проведено інтерв’ю із 30-ма особами, а також опитування греко-католицьких священиків.
«На сьогодні  я проходжу стажування в центрі студій та досліджень при Італійському національному «Карітасі», який власне і займається дослідженням іміграції. – розповідає Наталя Шегда. – Зацікавлення до української іміграції в Італії постійно зростає. І на це є багато причин. Головний фактор – кількісне збільшення українських імігрантів. Перейшовши кількісно за останні десять років  із 27 на 4 місце українська іміграція вже не може залишатися без уваги з боку італійських державих інституцій. Наше соціологічне дослідження поклало початок співпраці із національною організацією «Карітас», яка на сьогодні проявляє все більше і більше зацікавлення як до української іміграції так і до України в цілому».
Наталя Шегда отримала бакалаврат богослов’я в УКУ, ліценціят соціології Папського Григоріанського університету. Тема ліценціятської праці: «Причини української іміграції в Італії».
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...