Слухай онлайн
Cуспільство

В УКУ з доповіддю про церковні братства виступить професор Ярослав Ісаєвич

16 травня в УКУ відбудеться науковий семінар «Церковні братства в ранньомодерній Київській митрополії: студійний доробок та історіографічні перспективи».  Із доповіддю виступить професор Ярослав Ісаєвич. Про це повідомили у відділі інформації та зовнішніх зв’язків УКУ.

У загальних працях з історії України та Білорусі підкреслюється роль церковних братств у релігійному й суспільно-політичному житті та їхня участь у просвітницькій діяльності. При цьому маються на увазі православні братства, однак у Східній Європі діяли також католицькі братства, а після Берестейської унії – й унійні (греко-католицькі) конфратернії, порівняльне вивчення яких дозволяє простежити як відмінні, так і деякі їхні спільні риси. Найважливішою відмінністю різноконфесійних братств було те, що в католиків у цей час конфратернії служили потребам духовенства, а в православних найбільші братства на початках своєї діяльности намагалися поставити священиків і навіть єпископат під контроль мирян.
Згідно з останніми дослідженнями, саме бажання позбутися втручання братств у внутрішньоцерковні справи стало одним із чинників, що «стимулював» укладення православними єпископами Берестейської унії 1596 р.
Академік Ярослав Ісаєвич належить є провідним українським істориком культури й організатор наукового життя в Україні. Докторська дисертація на тему Історія друкарства в Україні та його роль у міжслов’янських культурних зв’язках (ХVІ – перша половина ХVІІ ст.). Найважливіші праці: Братства та їх роль в розвитку української культури ХVІ–ХVІІІ ст., Київ 1966; Джерела з історії української культури доби феодалізму ХVІ–ХVІІІ ст., Київ 1972; Юрій Дрогобич, Київ 1972; Першодрукар Іван Федоров і виникнення друкарства на Україні, Львів, 1975; Преемники первопечатника, Москва 1981; Літературна спадщина Івана Федорова, Львів 1989; Україна давня і нова. Народ, релігія, культура, Львів 1996; Українське книговидання. Витоки, розвиток, проблеми, Львів 2001; Voluntary Brotherhood. Confraternities of Laymen in Early Modern Ukraine, Edmonton–Toronto 2006.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...