Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Вакцина АДП: Україна отримала нову партію для планової ревакцинації

В Україну доставлено 111 100 доз вакцини АДП, яка використовується для планової ревакцинації дітей у віці 6 років від дифтерії та правця, повідомили у Центрі громадського здоров’я України.

Як зазначає Центр громадського здоров’я України, Вакцина АДП (анатоксин дифтерійно-правцевий) призначена для проведення планової ревакцинації дітей шестирічного віку з метою захисту від дифтерії та правця. У випадку, якщо дитина пропустила планове щеплення, необхідно звернутися до сімейного лікаря, терапевта, педіатра або найближчого закладу охорони здоров’я для його проведення. Всі щеплення, передбачені Національним календарем профілактичних щеплень, є безоплатними.

Наразі отримана партія вакцин зберігається на національному складі з дотриманням необхідних температурних умов. Подальше доставлення до регіональних центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) здійснюється з підтриманням температурного режиму від +2℃ до +8℃. ЦКПХ відповідальні за розподіл вакцин до закладів охорони здоровʼя, які також обладнані системами холодового ланцюга для контролю температури зберігання.

Постачання вакцини АДП стало можливим завдяки співпраці Міністерства охорони здоров'я України з Gavi, the Vaccine Alliance, угоду про партнерство з яким було підписано наприкінці 2024 року. В рамках цієї співпраці Gavi фінансує частину вакцин для підтримки національної програми імунізації відповідно до Стратегії розвитку імунопрофілактики до 2030 року.

Додаткову інформацію про вакцини АКДП, АаКДП, АДП та АДП-м можна знайти за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ