Слухай онлайн
Cуспільство

Вчора завершився Конгрес богословів УГКЦ

Вчора, 4 січня, завершився Конгрес богословів УГКЦ на тему: «Євхаристійне сопричастя - виклик традиції та сучасності для традиційних Церков», який відбувся у приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа з благословення Блаженнішого Любомира, Верховного Архієпископа Києво-Галицького, та Преосвященного Владики Софрона (Мудрого), голови Синодальної комісії богословської освіти і виховання. Про це „Гал-іnfo” повідомив прес-центр УГКЦ.
У роботі наукового зібрання, що тривав три дні, взяли участь близько 240 учасників. Конгрес відбувся у 70-у річницю Унійного з’їзду у Львові (22-25 грудня 1935 року).
Впродовж трьох днів роботи конгресу його учасники заслухали вісім доповідей, які розкривали питання сопричастя у різних його аспектах як в історії так і в сучасності. Крім того, згідно із своєю спеціалізацією, богослови працювали у шести малих групах, де напрацьовували свої пропозиції до заключного документу конгресу. Цей документ під заголовком «Урочисте звернення до Синоду Єпископів УГКЦ про пошук шляхів відновлення повного євхаристійного сопричастя між Церквами Київської традиції» у підсумку був прийнятий 4 січня під час останнього пленарного засідання.
«Вважаю, що є позитивний плід цієї зустрічі та праці, бо ми зрозуміли багато проблем, - прокоментував результати праці конгресу Владика Софрон (Мудрий). Маємо разом навчитися, що таке наша Католицька Церква, що таке Православна Церква, що таке взагалі Церква, що таке Євхаристія, щоби ми могли її реалізувати, нею жити і аж тоді зближатися. При цьому можемо брати приклади інших Церков, але мусимо найперше реалізувати свідомість сопричастя між собою та в нас самих».
Немов би відштовхуючись від слів Владики Софрона, учасники конгресу вирішили написати звернення до богословів Православних Церков Володимирового хрещення із закликом до спільних зустрічей та обговорення питання євхаристійного сопричастя. Крім того від Конгресу богословів УГКЦ буде надіслано вітальні листи Святішому Отцеві Венедиктові ХУІ, Папі Римському, Блаженнішому Любомирові та Архієпископові Мелхітської Греко-Католицької Церкви Еліясу Зогбі.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ