Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Від "наркотиків Макрона" до "тортур в Україні": ЦСК викрив ворожі дезінформаційні кампанії

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки оприлюднив топ-5 найгучніших спростувань російських фейків, поширених у період з 12 по 18 травня, серед яких дезінформація про "наркотики Макрона" та "тортури в Україні".

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав та спростував п'ять найрезонансніших фейків, які поширювалися російськими пропагандистами з 12 по 18 травня.

Одним із фейків було твердження, що "Макрон вживав наркотики дорогою до Києва". Російські пропагандисти назвали "наркотиками" звичайну серветку, яку нібито президент Франції Еммануель Макрон "заховав в кишеню на очах у журналістів".

Також поширювалася неправдива інформація про те, що "Україна поставила на конвеєр тортури і катування своїх громадян". Цей фейк поширив блогер Мирослав Олешко, який відредагував скриншот матеріалу "Української правди", замінивши у ньому росію на Україну.

Третім спростованим фейком стала заява про нібито "фальсифікацію розслідування збиття малайзійського Боїнга МН17 владою Нідерландів" та "змову СБУ з метою оголосити "ДНР" терористичною організацією". Центр стратегічних комунікацій нагадав, що Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала росію відповідальною за катастрофу "Боїнга" авіакомпанії Malaysia Airlines над Донбасом у липні 2014 року.

Ще один фейк стосувався нібито усунення Президента України Володимира Зеленського від влади "протягом найближчих місяців" у разі припинення вогню. ЦСК зазначив, що такі заяви є складовою пропагандистських наративів про "нелегітимність" української влади та "штучність" української держави.

П'ятий спростований фейк стверджував, що "суд визнав президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн винною в приховуванні інформації про угоду з Pfizer щодо закупівлі вакцини від COVID-19". Насправді суд розглядав питання про право доступу журналістів The New York Times до листування між фон дер Ляєн і главою Pfizer. Рішення було винесено на користь газети, але питання про чиюсь відповідальність або винуватість взагалі не розглядалося.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ