Слухай онлайн
Надзвичайні події

Від отруєння чадним газом з початку 2019 року у Самборі постраждало 9 осіб, з них 5 дітей

У період настання опалювального сезону, під час різких змін погодних умов, коли відбуваються значні перепади атмосферного тиску, порушується тяга в димових і вентиляційних каналах, спостерігається найбільша кількість отруєнь чадним газом.

Як нагадує Відділ з питань надзвичайних ситуацій, оборонно-мобілізаційної роботи та цивільного захисту населення, чадний газ не можна побачити або відчути на смак або запах. І саме тому отруєння чадним газом представляє особливу небезпеку.

Отруєння організму найчастіше настає у сплячих людей, а також дітей, залишених без нагляду. Також чадний газ отруює під час пожежі.

Від отруєння чадним газом з початку 2019 року у місті Самборі  постраждало 9 осіб, з них 5 дітей, та на щастя обійшлось без смертельних випадків.

Як свідчать аналіз, більшість нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням людей чадним газом, відбувається через порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів та пічного опалення, несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи газопостачання та конструкцію газових приладів, несправну систему димовідведення та вентиляції.

Пам’ятайте, що кожна людина повинна відповідально ставитися до безпечного поводження з газом у побуті, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні, сусіди. То ж радимо вам – уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном “104”.

Закликаємо мешканців міста Самбора неухильно дотримуватися правил експлуатації побутових газових приладів з відводом продуктів згоряння у димохід.

Будьте обережні, щоб уникнути отруєння токсичними компонентами вихлопних газів або продуктів горіння:

– не залишайтесь у не провітрюваному гаражі, де знаходиться автомобіль     з включеним двигуном;

–  заводячи машину в гаражі, завжди відкривайте двері;

–  не залишайте дітей без нагляду, не дозволяйте їм пустощів з вогнем;

– контролюйте процес приготування їжі аби приготування вечері чи сніданку не стали для Вас лихом.

   У разі появи перших ознак отруєння чадним газом або токсичними компонентами вихлопних газів чи продуктів горіння (головний біль, запаморочення, загальна слабкість, нудота, блювота), необхідно негайно відкривати вікна і двері, викликати лікаря за телефоном “103” або сповістити сусідів про потребу медичної допомоги, виключити все газове обладнання.

Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!

Дотримуйтеся правил безпеки в повсякденній життєдіяльності!

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");