Слухай онлайн
Cуспільство

Від сьогодні в Україні зросли штрафи за водіння у нетверезому стані

За інформацією прес-служби Патрульної поліція Львівської області, з першого липня набув чинності закон щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень.
Фото ілюстративне. Олена Ляхович, Гал-інфо

Згідно з цим законом, для водіїв у стані алкогольного сп’яніння ввели кримінальну відповідальність та суттєво підвищили штрафи.

Якщо раніше водій, алкогольне сп'яніння якого було доведено, зобов'язаний був заплатити штраф у розмірі 10,2 тисячі гривень, то зараз сума штрафу становить 17-34 тисяч. Якщо порушник повторно буде спійманий за кермом п'яним, то розмір штрафу становитиме 51 тисячу гривень.

Згідно із нововведеннями, крім накладення штрафних санкцій, у водія відберуть права терміном на три роки. Штраф та позбавлення прав передбачається за сам факт перебування за кермом у нетверезому стані. Якщо ж водій спричинить ще й ДТП з тілесними ушкодженнями, то почне діяти інша норма закону, яка передбачає позбавлення волі.

Кримінальна відповідальність для водіїв, які керують автомобілем у стані сп’яніння, передбачена у таких випадках:

- керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

- передавання керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;

- відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп'яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;

- вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їхній основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до ухвалення рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

Нещодавно Верховна Рада України внесла зміни до законопроєкту, які передбачають повернення до адміністративної відповідальності. Проте, поки закон не підписано Президентом, нетверезе водіння тягне за собою кримінальну відповідальність.

Як пояснили у патрульній поліції, від 00:00 01.07.2020 і до опублікування закону, у випадку виявлення керування у стані сп'яніння, на місце треба викликати дізнавачів (їхні повноваження починають діяти з 1 липня) або слідчо-оперативну групу.


 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");