Слухай онлайн
Cуспільство

Відійшов у вічність професор Іван Вакарчук

Сьогодні, 4 квітня, 74-му році життя відійшов у вічність екс-ректор Львівського національного університету ім. І. Франка, професор Іван Вакарчук. Про це повідомив народний депутат України Володимир В'ятрович.

"Велика втрата. 

Від нас пішов професор Іван Вакарчук. 

Велика людина, той хто вмів змінювати життя на краще. Для мене улюблений ректор Alma mater, міністр освіти з яким мав честь співпрацювати, міняючи цю галузь. 

Він впровадив зовнішнє незалежне оцінювання і зробив так, що від 2008 року майже по півмільйона українських дітей завершують школу із надією на чесний вступ, і ця надія не марна. Він поставив безкомпромісно питання якості освіти в нашій вищій школі, почав піднімати престиж природничої, математичної та фізичної освіти в школі. 

Він повертав українській мові належне їй місце, не забуваючи про мови меншин, особливо - кримськотатарську.

Він був науковцем високого рівня і робив усе, щоб держава створила умови для науки в університетах. 

З того часу освіта зазнала ще реформ на краще, але розворушити цю застиглу систему зміг саме Вакарчук. «Фізик твердого діла» - так назвали його тоді медіа і тут не було перебільшень.

Вічна пам‘ять!", - написав В'ятрович.

Нагадаємо, свого часу Львівська міська рада присвоїла Івану Вакарчуку звання «Львів'янин року» (2010) за видатні досягнення в науковій, науково-педагогічній та організаційній діяльності та успішні реформи в галузі освіти.

Довідка

Іван Вакарчук — український фізик, політик і громадський діяч, міністр освіти і науки України (2007−2010). Протягом 1990−2007 і 2010—2013 років був ректором Львівського національного університету імені Івана Франка. Доктор фізико-математичних наук (1980). Герой України (2007), «Львів'янин року» (2010). Заслужений діяч науки і техніки України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");