Слухай онлайн
Cуспільство

Відсутність належного фінансування не дозволяє Суспільному провести успішну реформу

Перший в історії України незалежний мовник, який підзвітний лише громадянському суспільству, у 2018 році отримає на реформування майже вдвічі меншу суму, ніж передбачено законом. Про це йдеться у статті на сайті Atlantic Council. У публікації звернули увагу на проблеми недофінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Зокрема, у матеріалі зазначається, що дебати про створення суспільного телерадіомовлення тривали з 1997 року, але реальні кроки були зроблені тільки після 2014 року.

Наразі НСТУ є недофінансованою. Відповідно до закону "Про суспільне телебачення та радіомовлення України", на фінансування Суспільного щорічно гарантується 0,2 відсотка державного бюджету. Тобто у 2017 році мовник мав би отримати 1,2 млрд гривень (40 млн євро), але Кабмін виділив лише 970 млн гривень (32 млн євро). Висока інфляція, яка становить 14,6%, також болісно позначається на незначному бюджеті телерадіокомпанії.

У 2018 ситуація з фінансуванням буде ще гіршою, йдеться у публікації. Згідно з державним бюджетом 2018 року, Кабінет Міністрів та Верховна Рада виділили 776 млн грн (майже 25 млн євро), у той час як закон гарантує бюджет Суспільного на рівні 1,535 млрд грн.

У статті відзначено, що це один із найнижчих бюджетів для суспільного телерадіомовлення в Європі. Наприклад, британський BBC має щорічний бюджет у 4 мільярда фунтів стерлінгів, а німецька суспільна телерадіокомпанія ARD працює на 6,9 мільярда євро щорічно.

Євген Глібовицький, член Наглядової ради ПАТ "НСТУ", вважає, що поява суспільного мовника неминуче вплине на все медіаполе країни, включаючи комерційні засоби масової інформації.

Своєю чергою, заступник виконавчого директора ПАТ "НСТУ" Дар’я Юровська додає, що компанія має намір найближчим часом переформатувати телеканал UA: КУЛЬТУРА, інвестувати в радіо та створювати нові телевізійні формати, однак усі ці плани нині – під загрозою через зменшення бюджету, стверджує Юровська.

Нагадаємо, Атлантична рада (Atlantic Council) – неурядова організація США, котра займається міжнародними відносинами атлантичної спільноти. З вересня 2014 року Президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій та Президент і Головний директор "Atlantic Council" Фредерік Кемп підписали Меморандум щодо імплементації проекту "Ініціатива України в Європі", спрямованого на те, щоби міжнародне співтовариство підтримало незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Незалежне суспільне мовлення у всьому світі вважається важливою передумовою існування громадянського суспільства та демократичного ладу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...