Слухай онлайн
Політика

Віктор Ющенко підписав указ про визнання вояків ОУН-УПА воюючою стороною

Президент України Віктор Ющенко підписав указ про визнання вояків ОУН-УПА воюючою стороною у Другій світовій війні – повідомляє УНІАН.

«Як Президент я не визначаю цей статус, але я можу спонукати владу, в тому числі парламент, розглянути це питання і прийняти рішення по суті. Це завдання указу, який я підписав сьогодні вранці», – повідомив глава держави.
Говорячи про питання історичного примирення воїнів ОУН-УПА і Радянської армії, Президент ще раз наголосив: в основі цього конфлікту лежать викривлені знання відповідного історичного періоду. Він відзначив, що цей конфлікт має бути врегульований якнайшвидше. «Ми повинні дати відповідь на питання історичної справедливості, віддати данину кожній людині, яка боролася за цю землю», – сказав Президент. За його словами, затягування з вирішенням цього конфлікту лише вноситиме додатковий розбрат у суспільство.
Віктор Ющенко нагадав, що рік тому доручив уряду створити комісію, яка мала провести ретельне історичне дослідження ролі і місця ОУН-УПА. Комісія завершила свою роботу близько 4 місяців тому, і тепер необхідно, щоб на ґрунті цих досліджень до парламенту було внесено законодавчу ініціативу, яка визначила б статус вояків Української повстанської армії.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...