Слухай онлайн
Політика

Влада на чолі з Януковичем становить небезпеку для держави, – заява трьох опозиційних фракцій

31 січня під час зборів фракцій ВО «Батьківщина», УДАРу та ВО «Свобода» у Верховній Раді депутати ухвалили спільну заяву, повідомила прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Текст заяви повністю: 

«Ми, народні депутати України, які входять до фракцій Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», Політичної партії «УДАР Віталія Кличка», Всеукраїнського об’єднання «Свобода», зібралися відповідно до статті 83 Конституції України на проведення позачергової сесії Верховної Ради України, оскільки вважаємо, що нинішня влада на чолі з президентом України Віктором Януковичем несе смертельну небезпеку для незалежності та суверенітету держави, становить реальну загрозу національній безпеці, насаджує режим кримінальної диктатури, порушує права та свободи людини і громадянина, зазіхає на національну та соціальну гідність, веде Україну до міжнародної ізоляції.

Режим посягає на духовну основу української незалежності: мову як спосіб мислення нації та історію як її свідомість та пам'ять. Без цих двох фундаментальних опор освіти та науки неможливий розвиток і побудова національної держави.

Злочинна соціально-економічна політика влади призвела до зниження рівня життя десятків мільйонів українських громадян; у 2012 році ВВП зріс всього на 0,2%, замість задекларованих урядом 5%; державний борг перетнув позначку у 500 млрд. гривень – тепер кожен українець 13 тисяч гривень; реальні зарплати у минулому році не лише не зростали, а й в окремі місяці знижувалися; сьогодні кожен 11 українець безробітний, а 36 млн. наших співвітчизників живуть за межею бідності.

Порівняно з минулим роком, Україна опустилась в рейтингу Всесвітнього Індексу Свободи Слова на 10 позицій, і зараз за рівнем свободи слова знаходиться на 126 місці між Алжиром та Гондурасом. Шаленими темпами відбувається концентрація влади і власності. Приватні монополії унеможливлюють нормальний розвиток економіки України та нищатьсередній клас, тотальна корупція пронизала усі ланки державного апарату. Олігархічні сімейні клани стають усе багатішими, а українці – все біднішими.

Президент України Віктор Янукович, за вказівкою якого були розгорнуті політичні репресії в країні, несе особисту відповідальність за те, що Україна може втратити реальний шанс на підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Усе більш ймовірною є втрата незалежності держави, у зв’язку із спробою втягнути Україну до Митного Союзу.

В країні розгортається нова хвиля політичних репресій, метою яких є фізичне знищення лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка та переслідування усіх, хто займає активну громадянську позицію, має національну гідність та протистоїть режимові олігархічної диктатури. Провокації проти представників опозиції, журналістів, фальшиві та аморальні звинувачення на адресу Юлії Тимошенко демонструють тваринний страх влади перед справедливим рішенням Європейського суду з прав людини.

Використовуючи силові структури, грубо та цинічно порушуючи Конституцію та закони України, влада розгорнула новий наступ проти опозиційних депутатів, у тому числі проти депутатів жінок Людмили Слюз, Олександри Кужель, Людмили Денисової, які приєдналися до акції громадянської непокори Юлії Тимошенко. Фальшуються кримінальні справи проти народних депутатів Сергія Власенка, Григорії Немирі.

Лікарі та захисники Юлії Тимошенко засвідчили її критичний фізичний стан. Влада пішла на пряме фізичне знищення лідера опозиції. Вчора тюремники викрали Юрія Луценка із лікарні та у важкому стані, після операції, з відкритою кровотечею епатували до колонії. Ми вважаємо це прямим замахом на життя опозиційного діяча. Влада використовує правоохоронні органи для спроб впливу на опозиційних народних депутатів України. Зокрема, чиняться перешкоди діяльності народних депутатів України Ярослава Дубневича та Федора Негоя, на них та їхніх рідних здійснюється тиск, внаслідок злочинної бездіяльності правоохоронних органів не розслідується замах на народного депутата Валерія Чернякова, побиття Едуарда Леонова,

Ці надзвичайні події та обставини обумовили ініціативу народних депутатів з трьох опозиційних фракцій щодо проведення позачергової сесії Верховної Ради України. Відповідно до статті 83 Конституції України, було зібрано 158 (при необхідних 150) підписів народних депутатів України. Голова Верховної Ради України Володимир Рибак відмовився виконувати прямі конституційні норми та всупереч ним не оголосив про проведення позачергової парламентської сесії. Своїми діями Володимир Рибак здійснив замах на основи демократичного ладу в країні та порушив права опозиційних народних депутатів України, які гарантовані їм Основним Законом.

Ми вважаємо, що за такого розвитку подій наше рішення зібратися на позачергову сесію парламенту є єдино вірним та правовим. Такі дії народних депутатів з опозиційних фракцій підтримали інші народні обранці, яким не байдужа доля незалежної, демократичної та європейської України. Ми переконані, що в недалекому майбутньому саме на цій основі буде сформована нова більшість у Верховній Раді, яка відновить парламентаризм в Україні, основи демократії, дію норм Конституції України.

У зв’язку з цим, в и р і ш и л и:

1. Висловити недовіру Голові Верховної Ради України Володимиру Рибаку та розпочати процедуру відкликання Володимира Рибака з посади у зв'язку з незадовільним виконанням ним своїх повноважень та грубим порушенням норм Конституції України.

Він фактично є не головою парламенту, який представляє інтерес усіх парламентських фракцій, а представником особисто Віктора Януковича та Партії регіонів.

2. Висловити недовіру Генеральному прокурору України Віктору Пшонці, керівникам правоохоронних органів, які здійснюють політичні репресії в Україні.

3. Вимагати негайного звільнення усіх політичних в’язнів, Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, забезпечення їх повноцінного лікування.

4. Вимагати створення спеціальної слідчої комісії з розслідування фактів тиску на народних депутатів України, перешкоджання виконання конституційних повноважень народних депутатів Людмили Слюз, Олександри Кужель, Людмили Денисової, фальшування кримінальних справ проти Сергія Власенка, Григорії Немирі, злочинної бездіяльності правоохоронних органів у розслідуванні замаху на народного депутата Валерія Чернякова, побиття Едуарда Леонова,тиску на Ярослава Дубневича та Федора Негоя та їх рідних.

5. Поінформувати послів іноземних держав, Парламентську асамблею Ради Європи, Європарламент, Раду Європи, Європейський Союз, ОБСЄ про дії влади, спрямовані на згортання демократії в країні та розгортання нової хвилі політичних репресій».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ